STALKER 2 raczej nie zadebiutuje w 2021 roku, ale trafi do Xbox Game Pass

Gry
1300V
STALKER 2 raczej nie zadebiutuje w 2021 roku, ale trafi do Xbox Game Pass
Wojciech Gruszczyk | 15.01.2021, 20:02

Twórcy STALKER 2 opublikowali wiadomość na blogu Xboksa, ale wiele na to wskazuje, że nie możemy liczyć na tegoroczną premierę produkcji. Otrzymaliśmy kilka szczegółów dotyczących gry – tytuł ma zapewnić wyjątkową jakość na każdej zapowiedzianej platformie.

W ostatnich dniach opublikowaliśmy widowiskowy teaser STALKER 2, który właśnie trafił na kanał Xboksa, a jednocześnie na blogu amerykańskiej korporacji pojawiła się mała wzmianka o grze. Głównym bohaterem historii został Skif – jest to zupełnie nowa postać i jego działania będą „kształtować wielki rozdział w historii Zony”. Na zajawce widzieliśmy, jak protagonista biegnie – jego problemem jest tajemnicza emisja, przed którą postać musi uciec.

Otrzymaliśmy także „status deweloperski” – prace nad STALKER 2 przebiegają „płynnie”, a jednocześnie deweloperzy opracowują także wersje na Xboksy Series X|S:

„Celem jest dostarczenie produktu o najwyższej możliwej jakości na każdej platformie, dla której został on zapowiedziany. Dzięki szybkiej obsłudze dysków SSD, RTX (zarówno Serie X jak i S) oraz rozdzielczości 4K (Seria X), cieszymy się, że możemy zobaczyć, jak S.T.A.L.K.E.R. 2 przygotowuje się do tego, by być najlepszym doświadczeniem, jakie początkowo obiecaliśmy.”

Twórcy jednak kończą wiadomość istotnym detalem: STALKER 2 nie posiada jeszcze daty premiery. Studio nie chce niczego obiecywać, jednak wiele na to wskazuje, że pozycja może nie zdążyć na 2021 rok... Prawdopodobnie z tego powodu gra nie pojawiła się na liście wcześniej zapowiedzianych tytułów na następne 12 miesięcy.

Możecie mieć jednak pewność, że STALKER 2 w dniu debiutu trafi do Xbox Game Pass.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/01/15/stalker-2-dev-update-gameplay-teaser-new-hero/

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper