Microsoft oficjalnie wita Bethesdę w zespole Xbox! Firma wspomina o wyłączności na Xbox i PC

News
3815V
Microsoft oficjalnie wita Bethesdę w zespole Xbox! Firma wspomina o wyłączności na Xbox i PC
Wojciech Gruszczyk | 09.03.2021, 15:37

Microsoft właśnie potwierdził wielkie przejęcie ZeniMax Media, firmy macierzystej Bethesda Softworks. Gracze mogą oczekiwać, że już wkrótce nowe gry trafią do Xbox Game Pass. Fani mogą rozpocząć świętowanie.

Na blogu pojawiła się wiadomość powitalna od Phila Spencera, który powitał zespoły i zapowiedział, że powstanie jeszcze więcej wspaniałych gier:

„To ekscytujący dzień dla marki Xbox. Dziś oficjalnie zakończyliśmy proces przejęcia ZeniMax Media, firmy macierzystej Bethesda Softworks. To zaszczyt powitać w rodzinie Xbox osiem niezwykle utalentowanych studiów deweloperskich - Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog i Roundhouse Studios - oraz ich fanów z całego świata”.

Długo czekaliśmy na tę wiadomość, ale w końcu mamy szczegóły. Microsoft właśnie powitał Bethesdę w swoich szeregach i potwierdził ważny szczegół. Niektóre gry przygotowywane przez zespoły będą dostępne wyłącznie na Xboksach i PC:

„Jest to kolejny krok w budowaniu wiodącego w branży zespołu studiów first party, do czego zobowiązaliśmy się wobec naszej społeczności Xbox. Po dołączeniu zespołów twórców Bethesdy, gracze powinni wiedzieć, że konsole Xbox, komputery PC i Game Pass będą najlepszym miejscem do zapoznania się z nowymi grami Bethesdy, w tym niektórymi nowymi tytułami, które będą dostępne wyłącznie dla graczy Xbox i PC.

Szef marki Xbox potwierdza, że Bethesda będzie kontynuowała swoją pracę, w taki sposób „ jak zawsze”, ale Microsoft zapewni możliwość, by pozycje trafiły do większego grona odbiorców. Bethesda ma podzielać wizję amerykańskiej korporacji i studio „rozumie potencjał Xbox Game Pass”

Pete Hines na blogu Bethesdy potwierdził, że aktualnie firma nie zamierza wygłaszać „przełomowym ogłoszeń i zmian”. Firmy jednak dopiero rozpoczynają współpracę:

„Po pierwsze, pozwólcie mi powiedzieć, że nie robimy teraz żadnych przełomowych ogłoszeń ani zmian. Jak już wszyscy mówiliśmy, oczekujemy, że Bethesda Softworks i nasze studia będą działać tak jak w przeszłości, tylko z większym wsparciem i zasobami niż kiedykolwiek wcześniej. Oczywiście Game Pass był ważną inicjatywą dla Xboxa i będziemy pracować nad tym, aby w Game Passie znalazło się jeszcze więcej naszych gier niż kiedykolwiek wcześniej. A poza tym? Bądźcie czujni, dopiero zaczynamy współpracę.”

Microsoft potwierdził, że jeszcze w tym tygodniu katalog Xbox Game Pass zostanie rozbudowany o nowe gry Bethesdy.

Firma pokazała nawet zwiastun:

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/03/09/officially-welcoming-bethesda-to-the-xbox-family/ https://bethesda.net/en/article/193piE646914YSCGpeYxGC/bethesda-xbox-just-getting-started

Komentarze (261)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper