Xbox Game Pass zapewnił „szokująco ogromną” liczbę graczy DiRT 5. Twórcy są zachwyceni usługą

News
1831V
Xbox Game Pass zapewnił „szokująco ogromną” liczbę graczy DiRT 5. Twórcy są zachwyceni usługą
Wojciech Gruszczyk | 27.04.2021, 15:01

DiRT 5 to jedna z produkcji, która wylądowała w Xbox Game Pass i tytuł cieszył się wielkim zainteresowaniem. Codemasters zostało bardzo pozytywnie zaskoczone rezultatem wygenerowanym przez wyścigi.

W lutym 2021 roku wyścigi Codemasters zostały zaoferowane klientom Xbox Game Pass i jak się okazuje – deweloperzy nie byli gotowi na tak wielkie zainteresowanie. W sprawie osiągów tytułu wypowiedział się David Springate, który podkreślił, że usługa Microsoftu zapewniła wyśmienity rezultat.

„To było absolutnie fantastyczne. Po prostu fantastyczne. Jeśli chodzi o liczbę graczy, nie będę podawał liczby, bo na pewno się pomylę, ale była ona szokująco ogromna. To było szaleństwo. Byliśmy naprawdę zadowoleni widząc ten poziom zaangażowania, to było wspaniałe zobaczyć, jak to [udostępnienie produkcji w usłudze – red.] miało tak pozytywny wpływ na grę i sposób, w jaki się o niej mówi”.

Dyrektor techniczny podkreślił, że Xbox Game Pass nadal bardzo dobrze wpływa na zainteresowanie DiRT 5 i choć pozycja została dodana do katalogu na początku roku, to jednak twórcy nadal „widzą naprawdę świetne liczby” i studio jest „super zadowolone”.

Trudno aktualnie powiedzieć, czy kolejne gry Codemasters będą mogły trafić do Xbox Game Pass (jak wiadomo studio zostało kupione przez Electronic Arts), ale możemy mieć pewność, że twórcy DiRT 5 będą dobrze wspominać umowę z Microsoftem.

Słowa Davida Springate'a to kolejna pozytywna wypowiedź o Xbox Game Pass, która potwierdza, że propozycja amerykańskiej korporacji może bardzo korzystnie wpłynąć na zainteresowanie grami.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/04/dirt_5s_player_numbers_have_been_shockingly_huge_on_xbox_game_pass_says_dev

Komentarze (119)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper