Iza Łęcka Iza Łęcka 27.04.2021 09:42
Resident Evil Village
1237V

Resident Evil Village ze znacznie dłuższą prezentacją. Capcom słucha graczy i wydłuża czas dema

Capcom przygotowuje się do ostatniego etapy promocji Resident Evil Village, czyli udostępnienia dema na wszystkich platformach. Gracze prosili studio o zmianę dystrybucji demonstracji, co poskutkowało wprowadzeniem zmian. Teraz pliki będą dostępne znacznie dłużej.

Capcom zapewnił już trzy wersje demonstracyjne Resident Evil Village, ale dotychczas pliki były dostępne wyłącznie na PlayStation 5, bądź PlayStation 5 oraz PlayStation 4. W najbliższy weekend deweloperzy opublikują ostatnie demo – tym razem wycinki gry zostaną przedstawione większej grupie odbiorców.

W najbliższą niedzielę Japończycy zaoferują „Village Demo” i „Castle Demo”, które wcześniej były możliwe do sprawdzenia na PS4 i PS5, wszystkim zainteresowanym – pliki ponownie trafią na konsole Sony, ale również na Xboksy Series X|S, Xboksy One, PC (Steam) oraz Stadię.

Według pierwotnego założenia, wycinek miał być udostępniony na 24 godziny, ale ze względu na informacje zwrotne od społeczności i jej spore niezadowolenie (niezwykle krótki czas na ogranie fragmentu horroru), przedstawiciele Capcomu zmienili zdanie – fani otrzymają tydzień na przetestowanie produkcji.

Jest to na pewno dobra wiadomość, jednakże warto zauważyć, że pliki będą dostępne jeszcze po premierze, co może stanowić dodatkową zachętę do zakupów – przed 7 maja opublikowane zostaną również recenzje, które mogą mocniej przyciągnąć uwagę graczy do enigmatycznej przygody Ethana Wintersa. Nadciągają niezwykle ciekawe dni dla sympatyków marki Resident Evil.

Źródło: Twitter: RE_Games

Tagi: Capcom demo Resident Evil Resident Evil Village