Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.04.2021 17:36
Dying Light 2
3243V

Dying Light 2 z nowymi szczegółami. Techland potwierdza gigantyczną skalę i wspomina o braku broni palnej

Techland w końcu prezentuje konkrety o oczekiwanym Dying Light 2. Twórcy odpowiedzieli na serię pytań od graczy i dzięki opublikowanemu materiałowi poznaliśmy nowe informacje dotyczące tytułu. Studio potwierdza – ta gra będzie gigantyczna.

Już kilka godzin temu wspominałem o możliwym podtytule Dying Light 2, a teraz deweloperzy opublikowali pierwszy materiał, podczas którego przedstawiciele studia będą udzielać odpowiedzi na zadane przez społeczność pytania.

Na dobry początek Tymon Smektała potwierdza, że Dying Light 2 będzie gigantyczne, ponieważ deweloperzy zaproponują wielką mapę – lokacja mierzy prawie 7 km2. Twórcy faktycznie podwoili teren z Dying Light, a jednocześnie rozbudowali go pionowo.

Następnie główny designer produkcji wspomniał o nowym zainfekowanym – Tymon Smektała ujawnił, że to gracze spowodują pojawienie się tej bestii w grze. Bardzo możliwe, że jest to związane z decyzjami fabularnymi i tym, że gracze w Dying Light 2 będą mogli wpłynąć na wiele elementów świata.

W Dying Light 2 nie zabraknie również wyraźnego podziału na dzień i noc – po zmroku ponownie zmierzymy się z potężnymi stworami. Za dnia zombie będą się chować w budynkach, jednak możecie mieć pewność, że na każdym kroku będzie czekało na nas odpowiednie zagrożenie.

Co jednak bardzo ciekawe – w Dying Light 2 faktycznie zabraknie broni palnej. Twórcy postawili na taki nietypowy zabieg, który na pewno zostanie w ciekawy sposób wpleciony w samą fabułę oraz wydarzenia. W grze pojawi się tylko jedna misja (widzieliśmy ją na materiale), w której będziemy prowadzić samochód.

Techland potwierdził, że nie wyciął haka, który zobaczyliśmy na jednym ze zwiastunów – za jego pomocą będziemy błyskawicznie przemieszczać się po arenie. Twórcy spędzili sporo czasu, by mieć pewność, że ten element gry działa dobrze i naturalnie.

W Dying Light 2 będziemy podejmować decyzje na trzech różnych poziomach i nasze wybory będą bardzo mocno wpływać na wydarzenia oraz sam świat. Akcja gry została osadzona w mieście, który zapewni różne regiony, ale sama lokacja będzie się mocno zmieniać – wszystko w zależności od naszych ruchów.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Dying Light Dying Light 2 Techland