Iza Łęcka Iza Łęcka 26.04.2021 07:36
Xbox Series X|S EA FPS Boost
2748V

Xbox FPS Boost ponownie robi dobre wrażenie. Xbox Series X|S z kolejnymi grami w 120 fps

Pierwsze testy najnowszych gier ulepszonych przez FPS Boost potwierdzają, że Microsoft ponownie wywiązał się z zadania. Gracze otrzymują 120 klatek na sekundę w następnych produkcjach i mogą cieszyć się znacznie płynniejszą rozgrywką.

Xbox FPS Boost to jedna z najciekawszych nowych funkcji oferowanych przez Xboksa Series X i Xboksa Series S. Wszystkie ulepszenia gier są systematycznie ogłaszane przez Microsoft, jednak podobnie jak miało to miejsce w przypadku produkcji Bethesdy, tytuły EA działają znacznie lepiej.

Digital Foundry zajęło się sprawdzeniem płynności animacji w Battlefield 1, Battlefield 4, Battlefield 5, Titanfall 1, Titanfall 2 oraz Mirror's Edge Catalyst. Wszystkie gry zapewniają rozgrywkę w oczekiwanych 120 klatkach na sekundę na Xboksie Series X, natomiast nowa jakość jest odczuwalna nie tylko podczas uczestniczenia w kampaniach fabularnych, lecz również w rozgrywce sieciowej. Jest to znacząca różnica, która może niezwykle pozytywnie wpłynąć na doświadczenie płynące ze zmagań.

W przypadku niektórych pozycji trzeba liczyć się z kompromisami w zakresie rozdzielczości, jednak posiadając odpowiedni telewizor lub monitor warto sprawdzić, jakie wrażenia oferuje FPS Boost. Zgodnie z ostatnim ogłoszeniem Amerykanów kilka tytułów posiada zmniejszoną rozdzielczość w momencie uruchomienia funkcji, żeby zapewnić płynniejsze wrażenia. W tych przypadkach FPS Boost nie został automatycznie włączony, jednak zmiany można dokonać w opcjach.

Warto przypomnieć, że Microsoft ulepszył 13 gier Electronic Arts – pełną listę produkcji znajdziecie na naszej stronie.

Źródło: YouTube.com

Tagi: FPS Boost Microsoft Xbox Xbox FPS Boost xbox series x|s