Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 25.04.2021 10:30
Nintendo Switch sprzedaż
738V

Nintendo Switch już szóstą najlepiej sprzedającą się konsolą w Japonii. Famicom wyprzedzony, PSP na horyzoncie

Nintendo Switch cały czas sprzedaje się bardzo dobrze - konsola cieszy się ogromną popularnością i nie się po kolejnych szczeblach rankingu sprzedaży konsol.

Nintendo Switch cały czas cieszy się dużą popularnością. Cóż, przyczyny takiego stanu rzeczy nie mogą dziwić - jakiś czas temu pisałem o tym w tym tekście. Japońscy giganci branży rozrywkowej cały czas starają się dostarczać zupełnie nowych wrażeń i oferować doświadczenia, jakich próżno szukać gdzieś indziej. Ranking sprzedaży gier za marzec pokazał, że jest w czym wybierać.

Ubiegły tydzień pozwolił jednak przekroczyć kolejną ciekawą barierę w Japonii. Obecny stan sprzedaży konsol Nintendo Switch w Kraju Kwitnącej Wiśni wynosi 19 410 000 egzemplarzy. Oznacza to, że sprzęt wskoczył obecnie na szóste miejsce najlepiej sprzedających się urządzeń do gier we wspomnianym kraju. Udało się przeskoczyć Famicom, który rozszedł się w liczbie 19 350 000 sztuk.

Najbliższym "rywalem" dla Nintendo będzie PlayStation Portable, którego licznik utrzymuje się obecnie na poziomie 19 690 000 egzemplarzy. Później będzie już znacznie trudniej, albowiem czwarte jest PlayStation 2 z wynikiem prawie 22 milionów oraz 3DS, który rozszedł się w liczbie ponad 24.7 milionów. Dwie pierwsze lokaty to Game Boy oraz DS - w oby przypadkach mówimy o ponad 32 milionach sztuk.

Konsole Japonia

Źródło: https://nintendoeverything.com/switch-now-the-sixth-best-selling-console-of-all-time-in-japan/

Tagi: Famicom japonia Nintendo Switch PSP sprzedaż