Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 24.04.2021 13:30
Soho Engine a Marvel's Spider-Man 2
1162V

PlayStation rejestruje znak towarowy "Soho Engine". Fani wierzą, że chodzi o Marvel's Spider-Man 2

Sony kontynuuje rejestrowanie tajemniczego "Soho Engine" w różnych krajach świata, a gracze zachodzą w głowę, co kryje się za tą nazwą.

Znaki towarowe to zawsze bardzo ekscytująca sprawa - gdy tylko jakaś marka decyduje się na rejestrowanie wspomnianego elementu, serca graczy biją szybciej. Tak było na przykład w przypadku niedawnej sytuacji z Nintendo i serią gier The Legend of Zelda, a także potencjalnej, kolejnej konsoli od Microsoftu - tą miałby być Xbox Series XS. I choć zawsze rodzi to nieco wymysłów, przeważnie coś jest na rzeczy.

I tak jest teraz również w przypadku tajemniczego Soho Engine, które Sony zarejestrowało w Szwajcarii i Nowej Zelandii (chodzi o ten sam znak towarowy, który w ubiegłym roku rejestrowali w kilku miejscach Europy). Niewiele wiemy na ten temat, ale gracze zdążyli już pobudzić swoje szare komórki i zaczęli dociekać, z czym może wiązać się tajemnicza nazwa - najwięcej pomysłów pada na temat nowego, niezapowiedzianego projektu.

A jakie tytuły pojawiają się najczęściej? Przede wszystkim Marvel's Spider-Man 2. W komiksowym uniwersum SoHo było tą dzielnicą w Nowym Jorku, w której Peter Parker mieszkał wraz z Mary Jane Watson. W tej samej dzielnicy Norman Osborn trzymał swój strój Zielonego Goblina. Inną ciekawą drogą jest wskazywanie na nowy tytuł od London Studio - twórców The Gateway. Czemu oni? Cóż, wcześniej ekipa pracowała pod nazwą Team Soho!

Koniecznie dajcie znać, jakie Wy macie podejrzenia odnośnie do całej sprawy. Myślicie, że chodzi o tytuł Insomniac Games, London Studio, czy może zupełnie innych deweloperów?

Źródło: https://gamerant.com/playstation-trademarks-soho-engine/

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man Sony Computer Entertainment