Iza Łęcka Iza Łęcka 04.01.2021 12:07
Xbox Series XS
2226V

Xbox Series XS kolejną konsolą Microsoftu? Amerykanie zarejestrowali nowy znak towarowy

Amerykańska korporacja może szykować się do ujawnienia kolejnego, next-genowego urządzenia. Microsoft zarejestrował znak towarowy „Xbox Series XS”, który według plotek ma odnosić się do następnego sprzętu.

Gigant z Redmond wprowadził na rynek Xboksa Series X i Xboksa Series S, ale już wcześniej Phil Spencer stwierdził, że zapędy Amerykanów nie kończą się na dwóch konsolach, a w planach jest przygotowanie następnych urządzeń – te mają nadejść w kolejnych latach.

Aktualnie szef marki Xbox wspominał jedynie o sprzęcie przypominającym Chromecast, jednak propozycja wciąż nie została zapowiedziana. W tej kwestii Amerykanie jednak nie próżnują, bowiem zarejestrowano nowy znak towarowy: „Xbox Series XS”.

Xbox Series XS kolejną konsolą Microsoftu

Microsoft zarejestrował powyższy znak handlowy pod koniec grudnia 2020 roku, natomiast wraz z początkiem 2021 roku został on upubliczniony. Według niepotwierdzonych doniesień i spekulacji, pod nazwą może skrywać się nowy sprzęt korporacji. Plotki musimy jednak traktować z pewnym dystansem, mając jednocześnie świadomość, że może to być zwykłe zabezpieczenie przed wykorzystaniem rozpoznawalnej nazwy do przedstawienia konkurencyjnego urządzenia.

A może to już czas na wspomniany dongle, który umożliwiłby telewizorom odpalanie katalogu produkcji z Xbox Game Pass przy wykorzystaniu Cloud Gamingu? Pozostaje nam czekać na oficjalne ogłoszenia.

Źródło: https://playfront.de/microsoft-meldet-xbox-series-xs-markenschutz-an/

Tagi: microsoft Xbox Series Xbox Series XS znak towarowy