Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 24.04.2021 12:30
People Can Fly i Phosphor Games
834V

People Can Fly przejęło Phosphor Games! Polskie studio cały czas się rozrasta

Studio założone w Warszawie cały czas zdaje się rozwijać - właśnie ogłoszono, że People Can Fly przejęło spore studio, które stoi za kilkoma ciekawymi grami.

Ostatni miesiąc był wyjątkowo głośny dla ekipy z polskiego People Can Fly. Wszystko oczywiście za sprawą premiery gry Outriders, do której doszło na początku kwietnia. Tytuł okazał się niemałym sukcesem i w pierwszych tygodniach robił spory szum na Steamie oraz Xboksach. Niestety nie obyło się bez błędów, ale nad tymi twórcy zdają się cały czas pracować - trzymamy kciuki.

Teraz jednak People Can Fly poczyniło ruchy nieco poza głośną grą. Jak bowiem poinformowali na swojej oficjalnej stronie, przejęli Phosphor Games - twórców stojących za takimi tytułami jak Heroes Reborn: Gemini czy Nether. Nabycie rzeczonej ekipy oznacza dla niej również zmianę nazwy. Teraz studio będzie tworzyło gry pod szyldem People Can Fly Chicago. I oznacza to, że cały zespół naszego rodzimego studia liczy sobie w skali globalnej 320 osób.

Phosphor Games zostało założone w 2009 roku przez Justina Corcorana, Jaroda Pranno oraz Chipa Sineniego i od lat pracuje na silniku Unreal Engine. Jak przekazał pierwszy ze wspomnianej trójki, "to dla ich ekipy zupełnie nowy rozdział". Nowa gałąź PCF zajmie się prawdopodobnie nad niezapowiedzianymi tytułami, o których mogliśmy czytać jakiś czas temu.

Źródło: https://gamingbolt.com/outriders-developer-has-acquired-phosphor-games

Tagi: Outriders People Can Fly Square Enix