Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.04.2021 21:18
The Last of Us HBO
1001V

The Last of Us ma nowych reżyserów. HBO stawia na ciekawych twórców

Poznaliśmy już pierwszych aktorów zaangażowanych w „The Last of Us”, więc najwyższa pora na ujawnienie następnych twórców, którzy zajmą się opowieścią. Jasmila Žbanić oraz Ali Abbasi dołączyli do Craiga Mazina i Neila Druckmanna.

Prace na planie „The Last of Us” mają ruszyć już w lipcu, więc HBO i PlayStation powinny w najbliższych tygodniach przedstawić kompletne szczegóły dotyczące produkcji. Wiele na to wskazuje, że właśnie tak będzie, ponieważ właśnie poznaliśmy dwóch kolejnych twórców zaangażowanych w tytuł.

Jasmila Žbanić (bośniacka reżyserka, „Quo vadis, Aida?” zgarnęło kilka dużych nagród i walczy o Oscara) oraz Ali Abbasi (irańsko-szwedzki twórca, „Border” został nagrodzony w Cannes) będą pracować nad serialem rozwijającym świat The Last of Us. Aktualnie nie potwierdzono, którymi epizodami zajmą się reżyserzy, jednak Kantemir Balagov przygotuje pilotażowy odcinek.

Craig Mazin i Neil Druckmann są autorami scenariusza i producentami wykonawczymi. Carolyn Strauss jest natomiast producentką wykonawczą wraz z prezesem Naughty Dog, Evanem Wellsem, Asadem Qizilbashem i Carterem Swanem z PlayStation Productions oraz Rose Lam.

W niedalekiej przyszłości poznamy pełną obsadę oraz HBO powinno potwierdzić plotki dotyczące rozpoczęcia prac na planie. Warto przypomnieć, że ostatnio poznaliśmy aktora, który wcieli się w Tommy'ego.

The Last of Us reżyserzy

Źródło: https://deadline.com/2021/04/the-last-of-us-jasmila-zbanic-ali-abbasi-to-direct-hbo-series-based-on-video-game-1234742491/

Tagi: hbo PlayStation the last of us