Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.04.2021 18:59
PS5 części
1386V

Sony chce produkować więcej PS5. Szef PlayStation potwierdza plan

Sony zdaje sobie sprawę z wielkiego zainteresowania PlayStation 5. Korporacja chce w następnych tygodniach zwiększyć produkcję PS5, by jeszcze w 2021 roku na rynku mogło pojawić się wiele nowych konsol. Informację potwierdził Jim Ryan.

PlayStation 5 trafiło na rynek w listopadzie zeszłego roku, ale nadal nie możemy mówić o łatwym dostępie do konsoli. Urządzenie od czasu do czasu wraca do sprzedaży, ale przynajmniej aktualnie ceny są zawyżone przez sklepy, które wykorzystują okazję i oferują pakiety z grami lub akcesoriami.

Szef Sony Interactive Entertainment podczas ostatniego wywiadu z redakcją Nikkei poruszył temat problemów z kupieniem PS5 i Jim Ryan zaznaczył, że korporacja chce przygotować znacznie więcej konsol. Firma zamierza zwiększyć produkcję:

„Dostawa z powodu koronawirusa była bardzo skomplikowana i musieliśmy zredukować dystrybucję do sprzedaży sieciowej. Podaż i popyt na półprzewodniki również są ograniczone na całym świecie. Prosimy naszych dostawców o pozwolenie na zwiększenie produkcji, która zostanie dostarczona na rynek w tym roku”.

Nie znamy tak naprawdę konkretnych liczb, ale możemy mieć nadzieję, że Sony już wkrótce wrzuci do Europy znacznie więcej konsol i następnie każdy gracz będzie mógł cieszyć się japońskim next-genem.

Warto przypomnieć, że Sony uruchomiło dzisiaj PS Plus Video Pass oraz dodatkowo możemy sprawdzić długie materiały z Returnal.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/04/sony_asking_suppliers_to_increase_ps5_stock_production

Tagi: playstation 5 PS5 Sony