Iza Łęcka Iza Łęcka 20.04.2021 13:33
Marvel's Avengers bez dyrektora kreatywnego
845V

Marvel's Avengers bez dyrektora kreatywnego. Naughty Dog ponownie wita znanego dewelopera

W Crystal Dynamics Shaun Escayg pełnił funkcję dyrektora kreatywnego, który opracował między innymi historię Kamali Khan. Po 3 latach przyszedł jednak czas na zmiany – twórca znów wzmocni ekipę studia Sony.

Crystal Dynamics intensywnie pracuje nad promowaniem nowej zawartości do Marvel's Avengers – po problematycznej aktualizacji, studio podało szczegóły Tachyon Anomaly, czyli wydarzenia, które już 22 kwietnia rozpocznie się na serwerach i umożliwi dublowanie się herosów. Wspólnie ze Square Enix producenci mają jeszcze sporo planów wobec pozycji.

Okazuje się jednak, że dalsze prace w zespole odbędą się bez czołowego specjalisty. Shaun Escayg opuszcza szeregi amerykańskiego studia i powraca na stare śmieci. Na oficjalnym koncie Naughty Dog na Twitterze po raz kolejny powitano doświadczonego twórcę:

Przed skupieniem się na superbohaterskiej grze Shaun Escayg pracował na stanowisku reżysera spin-offu Uncharted, Lost Legacy. Deweloper maczał również palce w Uncharted 4 oraz The Last of Us – dyrektorem kreatywnym w Santa Monica był niemal 7 lat. Obecnie nie wiadomo, w jakim projekcie weźmie udział.

Warto dodać, że ostatnio na łamach naszego portalu wspominaliśmy, iż Naughty Dog może tworzyć remake The Last of Us – opracowanie odświeżonej wersji gry miałoby przygotować deweloperów do pracy na PlayStation 5. O systemie tworzenia nowych propozycji w studiu wypowiedział się również Evan Wells.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-04-20-marvels-avengers-creative-director-moves-back-to-naughty-dog

Tagi: Crystal Dynamics Marvel's Avengers Square Enix