Iza Łęcka Iza Łęcka 20.04.2021 11:55
Kapitan Ameryka - kobieta
2299V

Nowy Kapitan Ameryka ujawniony. Marvel zaprezentował Nichelle Wright

Marvel kontynuuje inicjatywę mającą na celu świętowanie 80. rocznicy Sentinel of Liberty, dzięki której ukazani zostaną nowi protagoniści przejmujący po Stevie Rogersie tarczę Kapitana Ameryki. Po przedstawicielu społeczności LGBT+ przyszedł czas na czarnoskórą superbohaterkę.

The United States of Captain America to najnowsza seria komiksów Marvela, której poszczególne wydania poświęcone zostaną alternatywnym wersjom superbohatera. Mimo iż w miniserii zawitają tak ikoniczne postacie jak Steve Rogers, Sam Wilson czy Bucky Barnes, historie skupią się na losach nowych protagonistów, przeistaczających się w okolicznych Kapitanów, strzegących porządku wśród lokalnych społeczności. O inicjatywie wspominaliśmy już przy okazji prezentacji Aarona Fischera - pierwszego homoseksualnego Kapitana Ameryki. Teraz nadszedł czas na kobiecą wersję herosa.

Kobiecą Kapitan Ameryką zostanie czarnoskóra Nichelle Wright pochodząca z Harrisburga, stolicy stanu Pensylwania. Jak określiła jedna z autorek opowieści, Wright jest „światłem w mrocznych czasach”. Głównym wątkiem fabularnym serii będzie kradzież tarczy Rogersa - zbrodnia zmusi znanych bohaterów do podróży po Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu broni. Druga odsłona komiksu skupi się na kobiecej superbohaterce, która zostanie wrobiona w kradzież. Chrisopherowi Cantwellowi w stworzeniu fabuły pomagała Mohale Mashigo, natomiast za rysunki odpowiadała między innymi Natacha Bustos, a okładkę opracował Gerald Parel. 

"Pojawia się bardzo niewiele okazji, kiedy masz możliwość przyczynić się do stworzenia bohaterki tak autentycznej i potężnej jak Nichelle. Jest ona bez wątpienia jedną z postaci, z których zaprojektowania jestem najbardziej dumna, ze względu na wszystko, co reprezentuje i co znaczy dla społeczności” - powiedziała Natacha Bustos.

Premiera The United States of Captain America #2 została zaplanowana na lipiec. Poniżej możecie sprawdzić wizerunek nowej postaci.

Kapitan Ameryka - kobieta - 1

Kapitan Ameryka - kobieta - 2

Kapitan Ameryka - kobieta - 3

Źródło: https://screenrant.com/marvel-new-black-captain-america-female-revealed-comics/

Tagi: Kapitan Ameryka komiks Marvel MCU The United States of Captain America