Nowy Kapitan Ameryka zaprezentowany. Marvel ujawnił homoseksualnego superbohatera

News
6631V
Nowy Kapitan Ameryka zaprezentowany. Marvel ujawnił homoseksualnego superbohatera
Iza Łęcka | 17.03.2021, 12:54

Marvel Comics przedstawił pierwszego LGBTQ+ Kapitana Amerykę, który będzie jednym z czterech superbohaterów nowej serii komiksów. Premiera limitowanej opowieści zatytułowanej „The United States of Captain America” odbędzie się w czerwcu.

Marvel Comics zapowiedział limitowaną serię „The United States of Captain America”, która będzie szczególną produkcją, bowiem zaprezentuje czytelnikom pierwszą postać LGBTQ+, która założy strój Kapitana Ameryki. Projekt powstał w związku z nadciągającym Miesiącem Dumy.

Za fabułę będzie odpowiadał Christopher Cantwell (Doctor Doom), a opowieść narysuje Dale Eaglesham (Fantastyczna Czwórka). „The United States of Captain America” skupi się na czterech postaciach, które pomagały światu jako Kapitan Ameryka – Stevie Rogersie, Samie Wilsonie, Bucky Barnes i Johnie Walkerze. Ten zespół zostanie zmuszony do podróży przez Amerykę w poszukiwaniu tarczy Steve'a.

Czytelnicy poznają również Aarona, który zadebiutuje w pierwszym numerze wspomnianej serii, a jednocześnie będzie bohaterem dodatkowej historii napisanej przez Aarona Trujillo (Dodge City) i narysowanej przez Jana Bazalduę (X-Force), którzy pracowali przy kreacji bohatera. Nowy Kapitan Ameryka jest wyautowanym gejem i samozwańczym „Captain America of the Railways”. Jego misją jest ochrona uciekinierów i bezdomnych – choć nie posiada takich predyspozycji, mocy i możliwości jak Steve Rogers.

O projekcie postaci wypowiedzieli się Aaron Trujillo oraz Jan Bazaldua. 

„Aaron inspiruje się bohaterami społeczności queer: aktywistami, liderami i zwykłymi ludźmi dążącymi do lepszego życia. Staje w obronie uciśnionych i zapomnianych. Mam nadzieję, że jego debiutancka historia odbije się echem wśród czytelników i stanie się inspiracją dla kolejnego pokolenia bohaterów” – stwierdził Aaron Trujillo.

„Chcę bardzo podziękować redaktor Alannie Smith i Joshui Trujillo za to, że poprosili mnie o stworzenie Aarona. Naprawdę podobało mi się projektowanie go, a jako osoba transpłciowa cieszę się, że mogę przedstawić otwarcie homoseksualną osobę, która podziwia Kapitana Amerykę i walczy ze złem, aby pomóc tym, którzy są prawie niewidoczni dla społeczeństwa. Kiedy go rysowałem, myślałem, że Cap [Kapitan Ameryka- przyp. red.] walczy z superpotężnymi istotami i ratuje świat prawie zawsze, ale Aaron pomaga tym, którzy chodzą samotnie po ulicy i codziennie borykają się z problemami. Mam nadzieję, że ludziom spodoba się efekt końcowy!” – skomentował Jan Bazaldua.

Sprawdźcie ostatnie komiksowe nowości Klubu Świata Komiksu Egmont Polska.

Nowy Kapitan Ameryka zaprezentowany. Marvel ujawnił homoseksualnego superbohatera

Nowy Kapitan Ameryka zaprezentowany. Marvel ujawnił homoseksualnego superbohatera

Źródło: https://www.ign.com/articles/united-states-of-captain-america-lgbtq-aaron-fischer-marvel

Komentarze (247)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper