Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 17.04.2021 10:14
Days Gone
3191V

Twórca Days Gone uważa, że Sony bardziej zależy na wyniku Metacritic niż graczach

John Garvin wypowiedział się o sposobie myślenia Sony na temat ekskluzywnych gier dostępnych jedynie na PlayStation.

Ten tydzień jest bardzo gorący dla fanów Days Gone. Już w poniedziałek dowiedzieliśmy się, że pełnoprawna kontynuacja przygody Deacona St. Johna została wrzucona do kosza, co nie spodobało się społeczności PlayStation, która wręcz błaga japońską korporację o to, aby Bend Studio zajęło się przygotowaniem kontynuacji.

Minionego wieczoru David Jaffe, twórca serii God of War, porozmawiał z jednym z ważniejszych twórców Days Gone. Ich pełną rozmowę możecie znaleźć poniżej, lecz jednym z najbardziej interesujących fragmentów jest ten, w którym John Garvin potwierdza ostatnie doniesienia płynące z obozu "niebieskich": Sony bardziej zależy na wysokim wyniku w Metacritic (w gwoli ścisłości: od strony krytyków) niż - w tym przypadku - pozytywnych opiniach od graczy, a co za tym idzie, wysokiej sprzedaży.

Wynik uzyskany na Metacritic jest wszystkim - John Garvin.

John Garvin, podobnie jak Jeff Ross, nie pracują już w Bend Studio. Widać na każdym kroku, że kochali swoją markę i chcieli ją rozwijać, na co prawdopodobnie nie pozwoliło Sony. Jeśli chcecie więcej przeczytać na ten temat, odsyłam Was do tego linku.

Źródło: https://www.thegamer.com/days-gone-director-sony/

Tagi: Days Gone Sony Bend Sony Interactive Entertainment