Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.04.2021 16:13
Tactical Troops: Anthracite Shift
572V

Tactical Troops: Anthracite Shift inspirowany Żołnierzami kosmosu zaprasza do walki. Zwiastun pokazuje grę

Na pierwszej platformie wylądowało Tactical Troops: Anthracite Shift i gra powinna trafić w gust fanów filmów science-fiction z lat 80. i 90. XX wieku. Deweloperzy czerpali garściami ze znanych pozycji i zapraszają do walki z przerośniętymi przeciwnikami.

Tactical Troops: Anthracite Shift pod względem rozgrywki zapewnia graczom klasyczną formułę strategii turowej, ale bohaterowie oraz przeciwnicy nie korzystają ze standardowej „siatki” do poruszania się. Zamiast tego najemnicy mogą śmiało korzystać ze specjalnych teleportów, które pozwalają flankować rywali, ale także wysyłać za ich pomocą przykładowo granaty.

Deweloperzy w tym wypadku oparli walkę wyłącznie na fizyce, a nie na generatorze liczb losowych. Oznacza to w prostych słowach, że pewne strzały na pewno trafią – nie musimy się obawiać o koszmarne „95% szansy na strzał”, który w ostateczności nie sięgnie celu. Tactical Troops: Anthracite Shift wykorzystuje także autorską technologię związaną ze sztuczna inteligencją.

Produkcja oferuje około 20-godzinną kampanię dla pojedynczego gracza oraz tryb multiplayer (online oraz offline). Tak o pozycji wypowiedział się Rafał Kowalski, Head of Development w QED Software, Studio Lead w QED Games:

„Po trzech latach pracy oddajemy Tactical Troops: Anthracite Shift w ręce graczy, by mogli zmierzyć się się z botami, jak i sobą nawzajem. Zaczynaliśmy od prototypu do testowania naszego silnika AI - Grail. Jednak szybko przekonaliśmy się, że narzędzie to daje dużo frajdy. Postanowiliśmy więc je rozwinąć i wydać jako niezależną grę. Walki na Anthracite powinny spodobać się fanom gier takich jak XCOM, Valkyria Chronicles czy Templar Battleforce. “Gorące krzesła” przypadną do gustu tym, którzy zagrywali się w Wormsy”.

Poznajcie także główne cechy tytułu:

  • Taktyczna strategia turowa ze swobodnym ruchem - żołnierze mogą zdobyć przewagę, zajmując odpowiednią pozycję bez sztywnego i sztucznego podziału przestrzeni.Walka oparta na fizyce - każdy strzał i rzut granatem musi być ręcznie wymierzony, nie ma więc typowej dla gier taktycznych frustracji związanej z RNG.
  • Teleportacja - rozmieszczone na polu walki teleporty to potężne narzędzie do flankowania, przenoszenia pocisków i unikania ataków przeciwnika.
  • Rozbudowana kampania - ponad 20 godzin rozgrywki dla jednego gracza, angażująca historia, klimat filmów science fiction z lat 80., zwroty akcji i dużo wybuchów.
  • Zaawansowane AI - dzięki technologii Grail, komputerowi przeciwnicy stanowią wyzwanie dla gracza, a ich zachowanie jest zróżnicowane dla zwierząt, robotów i żołnierzy.
  • Olbrzymie możliwości personalizacji oddziału - szeroki wybór futurystycznych broni i kilka klas postaci pozwalają na ukształtowanie zespołu do własnego stylu gry.

Tactical Troops: Anthracite Shift jest już dostępne na Steam w cenie 50 zł. Z okazji premiery zainteresowani mogą skorzystać ze zniżki (10%) na zakup gry, a dodatkowo deweloperzy prowadzą specjalny stream z rozgrywki multiplayer.

Źródło: Informacja prasowa: bettergaming

Tagi: Steam Tactical Troops: Anthracite Shift zwiastun