Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.04.2021 21:15
Apex Legends
712V

Apex Legends zalicza olbrzymi sukces. Grę sprawdziło 100 mln graczy, a deweloperzy „dopiero zaczynają”

Electronic Arts i Respawn Entertainment potwierdzają kapitalne wynik Apex Legends. Strzelanka zaangażowała już ponad 100 mln graczy na całym świecie, a twórcy podkreślają, że nadal mają wielkie plany na produkcję Battle Royale.

Kupienie Respawn Entertainment przez Electronic Arts to była jedna z najlepszych decyzji tej korporacji od wielu lat. Twórcy wrzucili na rynek dwie świetne odsłony serii Titanfall, opracowali kapitalny Star Wars Jedi: Upadły zakon oraz zaoferowali Apex Legends.

Pozycja Battle Royale z miejsca stała się przebojem, który notuje gigantyczne zainteresowanie, ale twórcy ujawnili najnowsze wyniki, które potwierdzają jedno – EA ma w rękawie wielki hit. Apex Legends wypróbowało już 100 mln unikalnych graczy:

„Po 2 latach od premiery, liczba unikalnych graczy z całego świata przekroczyła magiczny prócz 100 milionów! Ta ogromna społeczność aktywnych graczy potwierdza sukces firmy Respawn, która nieustannie wprowadza innowacyjne aktualizacje w Apexie. To również dowód popularności gry wśród wielbicieli gier battle royale”.

Deweloperzy zapewnili 16 różnorodnych legend, 3 mapy oraz dziesiątki wydarzeń, ale gracze mogą mieć pewność, że to nie koniec. Respawn Entertainment ma jeszcze wielkie plany na rozwój produkcji, więc możemy oczekiwać, że w niedalekiej przyszłości zostaną przedstawione kolejne nowości.

Można mieć tylko nadzieję, że pomimo prac nad kontynuacją Star Wars Jedi: Upadły zakon i rozwojem Apex Legends, Respawn Entertainment znajdzie możliwości na rozwój Titanfall 3. Podobno deweloperzy mogą pracować nad pozycją.

Źródło: Informacja prasowa: EA

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment