Iza Łęcka Iza Łęcka 25.02.2021 12:47
Titanfall Respawn
1080V

Titanfall 3 może powstać. EA daje deweloperom „swobodę” i wspomina o „zasadach”

Respawn Entertainment jest podobno jednym z zespołów Electronic Arts, który otrzymał swobodę w decydowaniu o przyszłych projektach. Twórcy muszą trzymać się zasad, ale to od nich zależy, czy powstanie Titanfall 3.

Od lat czekamy na zapowiedź Titanfall 3, tymczasem według najnowszych doniesień to Respawn Entertainment ma zadecydować o losach IP. Do sytuacji odniosła się Laura Miele, szefowa zespołów EA, która wspomniała o zmianach w działaniu wydawcy.

Teraz deweloperzy są bardziej autonomiczni w podejmowaniu decyzji o kolejnych projektach. Zespoły mają kierować się motywacją oraz oczekiwaniami społeczności, a tego dobrym przykładem miałoby być właśnie Titanfall 3:

„Apex rozgrywa się w świecie Titanfall, a zespół Respawn jest niesamowicie dumny z tego dziedzictwa i marki. Ekipa określi, jak wyglądać będzie przyszłość Apex i Titanfall. Nie wierzę w kierowanie lub mówienie zespołom, co mają tworzyć, to musi pochodzić od społeczności graczy oraz inspiracji i motywacji deweloperów”.

Twórcy posiadający pewnego rodzaju autonomię, muszą jednak pamiętać o panujących zasadach. Wydawać się jednak może, że Electronic Arts nie widzi przeciwskazań, by chociażby Titanfall 3 powstało.

„W Electronic Arts jest dużo kreatywnej autonomii, ale są pewne wartości i zasady, które wyznajemy jako firma, a których po prostu nie możemy pozwolić sobie naruszyć”.

Trudno oszacować jak w rzeczywistości opisana swoboda ograniczona zasadami wygląda, ale na pewno warto bliżej przyglądać się kolejnym działaniom Respawn Entertainment, które może pokusić się o niemałą niespodziankę, zapowiadając oczekiwaną od dawna produkcję. Studio obecnie pracuje nad kilkoma projektami.

Źródło: https://gamingbolt.com/whether-or-not-titanfall-3-gets-made-will-be-a-respawn-decision-ea

Tagi: Respawn Entertainment titanfall titanfall 3