Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.04.2021 14:40
V Cyberpunk 2077
3771V

Cyberpunk 2077 Episode One pierwszym fabularnym dodatkiem? Gracz odnalazł zadania i przedstawia szczegóły

Najnowsza aktualizacja do Cyberpunka 2077 nie tylko naprawiła mnóstwo błędów, ale do produkcji dodano również nową zawartość, która aktualnie jest niedostępna. Według jednego z graczy – CD Projekt RED może już tworzyć grunt pod pierwszy, fabularny dodatek.

CD Projekt RED aktualnie nie przedstawił dokładnych informacji dotyczących rozwoju Cyberpunka 2077, ale możemy śmiało zakładać, że pierwsze fabularne rozszerzenie już powstaje, a deweloperzy testują pliki w podstawowej wersji gry.

Jeden z członków grupy moderskiej o pseudonimie romulus_is_here zajmuje się grzebaniem w plikach Cyberpunka 2077. Jego zdaniem najnowsza aktualizacja (1.2) dodała do produkcji nowe zadania, które wyraźnie nie są związane z głównym wątkiem.

Romulus potwierdza, że wszystkie główne misje z Cyberpunka 2077 są podzielone na trzy części: prolog, część pierwsza i epilog oraz są ponumerowane od „q000” do „q204”. Wielki patch dodał do produkcji nowe pliki, które otrzymały nazwę „q301” – w plikach pojawia się oznaczenie„story-ep1”, które możemy łatwo rozszerzyć na „Story Episode One”.

Gracz jest przekonany, że jest to „pierwsze duże, fabularne DLC” i choć część plików z tagiem „ep1” było już wcześniej dostępnych w Cyberpunku 2077, to jednak ostatnia łatka znacząco zwiększyła liczbę takich zadań – na początku było ich zaledwie 5, a teraz jest już 220.

W plikach ep1 znalazły się wątki fabularne do „ulicznych historii” – jak wiadomo w podstawce Cyberpunka 2077 znajdziemy 75 takich zadań. Romulus w nowych plikach odkrył informacje o celach, wiadomości e-mail dotyczące postaci o imieniu Wagner, wzmiankę o zakładnikach, zadanie odnalezienia meliny netrunnerów oraz wzmianka o bombie w basenie.

„Jeden z questów posiada pełny opis i skupia się na postaci zwanej Anthony Anderson, którą gracz ma uratować przed gangiem Scavengers. […] W każdym razie, w grze pojawia się nowa lokacja o nazwie Newcomers Haven, opisana jako "niedokończony kościół przerobiony na schronienie", która prawdopodobnie znajduje się w Pacifice - ponieważ fixerem wydającym quest jest Mr. Hands”.

Zdaniem Romulusa pierwszy fabularny dodatek powinien skupić się na Pacifice, gdzie podobno zostanie rozegrana większość wydarzeń. Jednocześnie zainteresowany potwierdził, że w plikach pojawia się mnóstwo nowych dialogów oraz tekstów dla głównego bohatera.

Redakcja Eurogamer również sprawdziła pliki i potwierdziła część informacji uzyskanych przez Romulusa. CD Projekt RED odmówił komentarza, więc aktualnie nie możemy mieć pewności, że gracz faktycznie natrafił na szczegóły dodatku.

Warto przypomnieć, że wczoraj CD Projekt RED opublikował nowy hotfix do Cyberpunka 2077.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-04-14-cyberpunk-2077-dataminer-finds-unreleased-quest-descriptions

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077