Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.04.2021 16:01
Wasteland 3 The Battle of Steeltown
483V

Wasteland 3 The Battle of Steeltown zaprezentowane. Sprawdźcie szczegóły fabularnego dodatku

Brian Fargo nie zakończył prac nad Wasteland 3. inXile Entertainment właśnie zapowiedziało fabularny dodatek do cenionej, ubiegłorocznej produkcji. Sprawdźcie konkrety dotyczące rozszerzenia zatytułowanego The Battle of Steeltown.

W zeszłym roku świat zapoznał się z Wasteland 3, które zostało docenione przez wielu graczy – dla Mateusza jest to jedna z najlepszych gier ubiegłego roku. Możemy jednak mieć pewność, że to nie koniec atrakcji w skutym lodem Kolorado, ponieważ deweloperzy właśnie zapowiedzieli fabularny dodatek.

Wasteland 3: The Battle of Steeltown zaprowadzi graczy do południowo-zachodniego Kolorado, gdzie znajduje się potężny kompleks fabryczny Steeltown. To właśnie w tym miejscu jest wytwarzany cały ciężki sprzęt wykorzystywany przez mieszkańców okolic – ciężarówki, zbroje, broń i roboty. Jak się jednak okazuje, niektóre dostawy trafiają do odbiorców z opóźnieniem, niektóre całkowicie znikają, więc sprawą muszą zająć się Strażnicy:

„Gdy Strażnicy tam docierają, okazuje się, że kompleks przemysłowy jest w nieładzie. Strajkujący robotnicy, naloty bandytów… nie wspominając o tym, że bramy szczelnie zamknięto. Bez pomocy dojdzie do buntu, który zabierze ze sobą przywódczynię Steeltown - Abigail Markham. Ale może to nie byłoby takie złe? ty i twoi Strażnicy musicie sami o tym zdecydować”.

Rozszerzenie zapewni graczom rozgrywkę single-player oraz w kooperacji, a podczas wykonywania zadań śmiałkowie zmierzą się z hordami wrogich robotów. Deweloperzy zadbali o nowe systemy – nakładanie efektów statusu, tarcze żywiołów, przewidywalne ataki i nieśmiercionośną broń, nadając potyczkom nowy wymiar i umożliwiając graczom wygrywanie bitew na zupełnie nowe sposoby. Co jednak ciekawe, odświeżające elementy pojawiają się także w podstawce – wraz z nowymi broniami, zbrojami, starciami i recepturami do craftingu.

David Rogers, reżyser gry, skomentował zapowiedź następującymi słowami:

„The Battle of Steeltown to nie tylko fantastyczny nowy rozdział w historii Wasteland 3, stawiający przed graczem masę wyborów, konsekwencji i wyjątkowego humoru, ale także zwieńczenie ciężkiej pracy, jaką włożyliśmy w tę grę od jej premiery. W ręce grających po raz pierwszy w Wasteland 3 trafi teraz najlepsza wersja gry. Na graczy powracających do Steeltown czekają natomiast niespodzianki: nowa historia, postacie i mechaniki walki, naprawdę zmieniające taktykę w nowy, wymagający sposób. Spotkają też postacie i historie, które rozpoczęli w podstawowej grze, dzięki nowym interakcjom z ukochaną przez wszystkich papugą o plugawym języku - „Where Are They Now?” Elfów Świętego Mikołaja i więcej. Całość dopełnia niesamowita, nowa postapokaliptyczna muzyka.”

Wasteland 3: The Battle of Steeltown zadebiutuje 3 czerwca i dodatek będzie dostępny na konsolach i PC.

Źródło: Informacja prasowa: Koch Media Poland

Tagi: Deep Silver Inxile Enterainment Wasteland 3 Wasteland 3 The Battle of Steeltown