Iza Łęcka Iza Łęcka 15.04.2021 08:17
Xbox Series X
3157V

Xbox Series X|S może otrzymać grę „wybitnego studia third-party AAA”. Microsoft zajmie się wydaniem produkcji

Ofensywa Microsoftu trwa. Jez Corden z WindowsCentral ujawnił niezwykle intrygującą informację. Dziennikarz otrzymał wiadomość o wielkiej grze AAA, która zostanie wydana przez Amerykanów. Możliwe jest kolejne duże ogłoszenie.

W ostatnich dniach światło dzienne ujrzały niepotwierdzone doniesienia dotyczące współpracy Microsoftu z Hideo Kojimą czy też Nintendo, tymczasem według redakcji WindowsCentral – to nie koniec pozytywnych informacji. Jez Corden poznał pierwsze wiadomości dotyczące ostatnich inwestycji amerykańskiego przedsiębiorstwa.

Redaktor, którzy jako pierwszy potwierdził specyfikacje Xboksów Series X|S, wskazuje, że Microsoft zajmie się wydaniem gry „wybitnego studia third-party AAA”. Jego zdaniem produkcja zapowiada się „niezwykle obiecująco” i będzie oferować „ambitnie połączony świat”. Tytuł może zostać ujawniony jeszcze w tym roku.

Corden nadmienił również, że Amerykanie zamówili prototypy co najmniej trzech innych pozycji od „wysokiej klasy” zespołów third-party. Prawdopodobnie żadną z produkcji nie jest tytuł Hideo Kojimy, choć dziennikarz nie wyklucza tej współpracy.

Jak można zauważyć w powyższej wiadomości, pracownik WindowsCentral dołączył tajemniczą emotkę, która przez niektórych graczy jest kojarzona z logiem Ubisoftu. Przejęcie kilku obiecujących, rozbudowanych gier może okazać się strzałem w dziesiątkę dla Microsoftu, którego studia przygotowują już duże, wysokobudżetowe pozycje AAA, jednak ich opracowanie potrwa nawet kilka lat. W obliczu rozbudzonych oczekiwań graczy, pozyskanie kilku kluczowych produkcji może okazać się bardzo dobrą decyzją.

Źródło: https://wccftech.com/microsoft-publishing-game-3rd-party-aaa-studio-rumor/

Tagi: Microsoft Xbox XBOX GAME PASS Xbox Series X|S