Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.04.2021 13:37
PS4 PlayStation 4
3270V

PS4 z nowymi funkcjami. Firmware 8.50 udostępniony przez Sony, ale firma usuwa znaną opcję

Sony właśnie udostępniło firmware 8.50 do PS4. Japończycy musieli zaplanować aktualizację dwóch systemów jednocześnie, ponieważ PlayStation 4 otrzyma teraz możliwość dzielenia rozgrywki z PlayStation 5. Poznajcie szczegóły.

Sony nie może dzisiaj narzekać na brak atrakcji. Firma opublikowała nową aktualizację do PS5, ale tak jak mogliśmy się spodziewać – Japończycy musieli przygotować również nową łatkę do PlayStation 4. Firmware 8.50 został już udostępniony przez korporację.

Patch zajmuje 481MB i w tym wypadku nie możemy mówić o zwykłej stabilności, ponieważ Sony zapewniło możliwość Share Play pomiędzy systemami (PS4 i PS5), ale również zdecydowano się udostępnić opcję włączania lub wyłączania powiadomień dla każdej z grup. Wśród kluczowych opcji znalazło się ukrywanie gier, w które gramy.

Niestety, tak jak zapowiadało – z PlayStation 4 zniknęły „Społeczności”. Gracze już teraz nie będą mogli korzystać z funkcji, która choć zbierała pochwały, to podobno od pewnego czasu cieszyła się mniejszą popularnością, więc Japończycy zdecydowali się z niej zrezygnować.

Wkrótce powinniśmy otrzymać pełny patch notes, który wrzucę poniżej.

Źródło: https://www.psu.com/news/ps4-system-software-update-8-50-now-available-to-download/

Tagi: firmware PlayStation playstation 4 ps4 Sony