Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.04.2021 15:33
The Forgotten City
710V

The Forgotten City trafi na konsole! Twórcy gry stworzonej z moda do Skyrima ujawnili wstępną datę premiery

Zespół odpowiedzialny za The Forgotten City przypomina o swoim wielkim projekcie. Deweloperzy opublikowali nowy zwiastun, który potwierdza, że w najbliższych miesiącach odbędzie się pełna premiera gry. RPG powinien szczególnie zainteresować fanów Skyrima.

The Forgotten City zrodziło się z modyfikacji do Skyrima, która odnotowała ponad 3 mln pobrań i została doceniona przez Australijską Gildię Scenarzystów. Twórcy podkreślają, że jest to „poważna gra oparta na narracji”, która zawiera wszystkie elementy pierwowzoru, ale jednocześnie każdy element pozycji został znacząco rozbudowany.

„O życie walczy dwadzieścia sześć zagubionych dusz, uwięzionych w ukrytym pod ziemią mieście z okresu Cesarstwa Rzymskiego. W tej niepewnej utopii kiedy jedna osoba łamie tajemniczą Złotą Zasadę, umierają wszyscy. Jako podróżnik w czasie ściągnięty dwa tysiące lat w przeszłość, będziesz w niekończącej się pętli przeżywać ostatnie momenty ich życia, badając, przepytując i zmieniając bieg dnia z każdym odkrytym sekretem. Jedynie przez sprytne wykorzystanie pętli czasu i podejmowanie trudnych moralnie decyzji możesz mieć nadzieję na rozwikłanie tej wielkiej tajemnicy. Tutaj twoje decyzje mają znaczenie. Los miasta leży w twoich rękach”.

Twórcy zapowiadają przygotowanie wiarygodnego rzymskiego miasta, w którym znajdziemy wiele ciekawych i szczegółowo rozbudowanych postaci. Gracze będą na każdym kroku mierzyć się z dylematami moralnymi.

W grze poznamy nieliniową, wielowątkową opowieść, która zawiera wiele zakończeń, a deweloperzy przygotowali nawet rozbudowany edytor postaci – dzięki niemu wybierzemy płeć, rasę oraz przeszłość bohatera.

Dzisiaj deweloperzy The Forgotten City potwierdzili, że produkcja latem zadebiutuje na konsolach (PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch) i PC. Na pełną datę premiery musimy pewnie zaczekać do E3 2021.

Źródło: YouTube.com
https://store.steampowered.com/app/874260/The_Forgotten_City/

Tagi: Modern Storyteller The Forgotten City zwiastun