Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.04.2021 20:33
NVIDIA mapa drogowa nowy sprzęt
1443V

NVIDIA potwierdza następca GPU Ampere w 2022 roku, a next-genowy układ zadebiutuje w 2024 roku

NVIDIA już szykuje się na następną generację. Korporacja potwierdziła dzisiaj mapę drogową dla swojego sprzętu i już za trzy lata firma wprowadzi na rynek nową generację swojego układu. Poznajcie szczegóły.

NVIDIA zaprezentowała swoje dokładne plany na kolejne lata i już w przyszłym roku zadebiutuje na rynku następca GPU Ampere. Producent zamierza systematycznie, co dwa lata wrzucać na rynek nowe układy, więc w 2024 roku zadebiutuje „next-genowa” propozycja.

Jensen Huang (prezes Nvidii) ujawnił, że jego firma będzie stosować 2-letni cykl aktualizacji, ale na mapie drogowej nie przedstawiono, do jakiego segmentu są przeznaczone poszczególne układy oraz nie poznaliśmy nowego schematu nazw.

W 2022 roku zadebiutuje „Ampere Next”, który prawdopodobnie będzie nosił kodową nazwę „Ada Lovelace”o tym GPU pisaliśmy w temacie nowego Nintendo Switcha. Trzeba jednak zauważyć, że w 2024 roku ma na półki sklepowe trafić już „ Ampere Next Next”.

Natomiast w przypadku procesorów NVIDIA ujawniła dzisiaj Grace, czyli nowy CPU oparty na architekturze ARM Neoverse. Jego premiera zaplanowana jest na 2023 rok, a następca o nazwie kodowej „Grace Next” zostanie wydany w 2024 roku, czyli rok po następcy GPU Ada Lovelace.

NVIDIA - plany na następna lata - 1

NVIDIA - plany na następna lata - 2

NVIDIA - plany na następna lata - 3

Źródło: https://wccftech.com/nvidia-confirms-ampere-gpu-successor-arrives-in-2022-cpu-dpu-roadmap/

Tagi: Ampere Next Next nvidia NVIDIA Ampere