Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.04.2021 15:19
Microsoft
2371V

Microsoft chce przejąć Nuance za 19,7 mld dolarów

Microsoft szykuje się do kolejnej gigantycznej transakcji. Firma przygotowuje blisko 20 mld dolarów, by przejąć firmę Nuance. Będzie to drugie najdroższe przejęcie w historii korporacji, a zarazem jedna z ostatnich, wielkich inwestycji.

Microsoft w 2017 roku nabył Linked In za 26,2 mld dolarów i jest to aktualnie najdroższe przejęcie amerykańskiego giganta. Jeśli firma sfinalizuje nabycie Nuance, to nadal nie będziemy mogli mówić o największej umowie, ale 19,7 mld dolarów będzie kolejną znaczącą kwotą, za którą gigant przejmie inną firmę.

Nuance jest najbardziej znany z technologii głosowych i rozwiązań w przestrzeni opieki zdrowotnej. Microsoft najwidoczniej chce poprawić swoją pozycję w branży medycznej, ale nie brakuje głosów, według których to wielkie portfolio patentów jest dla korporacji najważniejsze.

Nuance w czwartym kwartale roku kalendarzowego wygenerował 345,8 mln dolarów przychodu (zysk netto na poziomie 7 mln dolarów), więc nie będzie to wielki zastrzyk finansowy dla Microsoftu. Jest to raczej bardzo przemyślana transakcja, która ma w przyszłości przynieść odpowiednie owoce.

Ze względu na fakt, że obie firmy są spółkami notowanymi na giełdzie, Microsoft chce sfinalizować transakcje do końca 2021 roku.

Warto przypomnieć, że Microsoft w ostatnim czasie kupił Bethesdę i podobno może osiągnąć porozumienie w sprawie przejęcia Discorda.

Źródło: https://petri.com/microsoft-to-acquire-nuance-for-19-7-billion

Tagi: Microsoft Nuance Xbox