Iza Łęcka Iza Łęcka 12.04.2021 09:59
Xbox i Bethesda rodzina
1584V

Xbox świętuje dołączenie Bethesdy do rodziny. Zaprezentowano pierwszy „jedyny w swoim rodzaju portret”

Dołączenie Bethesdy do rodziny Xboksa to wydarzenie, które w branży gier jest komentowane od wielu miesięcy. Microsoft już od kilku tygodni świętuje ze swoją społecznością udaną transakcję. Z tej okazji zamówiono „jedyne w swoim rodzaju portrety”, a pierwszy z nich został zaprezentowany. Można mieć nadzieję, że to zwiastun intrygującego crossovera.

Microsoft zyskał wszystkie studia Bethesdy z posiadanymi IP, dlatego w katalogu giganta z Redmond znalazły się tak intrygujące marki jak DOOM, The Evil Within, Wolfenstein, Fallout, The Elder Scrolls, Dishonored, Quake czy też RAGE.

Dla przedsiębiorstw to niemałe wydarzenie, które jest promowane w każdej nadarzającej się okazji, podkreślając powiększenie się rodziny Xboksa. Tym razem zaprezentowano „jedyne w swoim rodzaju portrety” symbolizujące połączenie marek dwóch korporacji – Bethesdy oraz Xboksa.

Na pierwszym ujęciu widzimy Master Chiefa i Doom Slayera, którzy ubrani w charakterystyczne, nieco staroświeckie i eleganckie, wdzianka, pozują niczym do rodzinnego zdjęcia. Wielu graczy od dawna ma nadzieję, że 343 Industries i id Software wykorzystają okazję, by stworzyć interesujący crossover.

Microsoft zapowiedział systematyczne publikacje utrzymane w podobnym stylu, choć nie wiemy, jacy ikoniczni bohaterowie pojawią się na kolejnych pracach. Możemy jednak pokusić się o przewidzenie połączenia motywów z prac Obsidian Entertainment z głównym oddziałem Bethesdy – w końcu to pierwsze studio pracowało nad Fallout: New Vegas.

Przypomnijmy, że po sfinalizowaniu umowy opiewającej na zawrotną kwotę Phil Spencer wspomniał o kolaboracjach pomiędzy markami Xboksa i Bethesdy.

Źródło: https://twinfinite.net/2021/04/xbox-bethesda-portraits/

Tagi: Bethesda Microsoft Xbox