Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 13.03.2021 12:30
Xbox i Bethesda kolaboracje
1434V

Phil Spencer już rozważa kolaboracje pomiędzy markami Xboksa i Bethesdy. Plany zdają się bardzo duże

Phil Spencer przyznał, że ma ogromne plany, jeśli chodzi o rozwój ich relacji z Bethesdą - już teraz rozważa potencjalne kolaboracje, które mogą powstać pomiędzy ich markami.

Kilka dni temu, po wielu miesiącach walk, wreszcie udało się ostatecznie sfinalizować zakup Bethesdy przez Microsoft - jedną z największych transakcji w historii branży rozrywkowej. Od razu pojawiły się informacje o potencjalnym rozwoju kolejnych serii, a gracze otrzymali aż dwadzieścia nowych tytułów od znanego wydawcy, które zasiliły usługę Xbox Game Pass.

Jak się okazuje, Phil Spencer, szef Xboksa, już teraz rozważa kierunki na przyszłość. Co ciekawe, napomknął także o potencjalnych kolaboracjach, do których mogłoby dojść pomiędzy konkretnymi markami. Wspomniał takich studiach jak id Software, 343 Industries czy The Coalition, ale wszyscy doskonale wiemy, że obie firmy mają ich w swoim zanadrzu znacznie więcej:

Wiesz, jeśli chodzi o serię DOOM i id Software, to lubimy rozmawiać o ich historii, co jest oczywiście niesamowite. I możesz to zobaczyć w Doom Eternal. Nie ma studia, które wykorzystuje każdy piksel na ekranie i każdą klatkę w sposób, jaki robi to id. Wszystko wypada bardzo naturalnie.

A kiedy myślisz o ich możliwościach, a mam tu na myśli, że mogą współpracować i rozmawiać z The Coalition czy 343 w kwestii strzelanin pierwszoosobowych i trzecioosobowych, jest to po prostu niesamowite.

Cóż, trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę dobrze. Sam chciałbym zobaczyć kiedyś współpracę pomiędzy Master Chiefem i Doom Slayer'em. Bez wątpienia byłby to smakowity kąsek - nie tylko dla fanów obu marek. Jak jednak będzie, czas pokaże - pewne jest to, że Phil Spencer niejednokrotnie udowadniał, iż gdy coś postanowi, dąży do realizacji swoich zamiarów.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/03/phil_spencer_already_thinking_about_possible_xbox_and_bethesda_collabs

Tagi: Bethesda Doom Eternal id Software