Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 10.04.2021 14:30
DMX nie żyje
2566V

DMX nie żyje. Artysta, który wystąpił w ponad 40 filmach oraz grze wideo, zmarł w wieku 50 lat

Earl Simmons, który szerzej znany jest jako Dark Man X (DMX), zmarł wczoraj na skutek ataku serca, do którego doszło jeszcze w ubiegłym tygodniu.

Zaledwie kilkanaście godzin temu świat obiegła bardzo przykra informacja o śmierci bardzo znanego artysty - Earla Simmonsa, który występował pod pseudonimem DMX. Jak poinformowała rodzina, mężczyzna odszedł w wieku 50 lat, w White Plains Hospital, gdzie przebywał przez kilka ostatnich dni na skutek ataku serca, do którego doszło w ubiegłym tygodniu.

Earl zmagał się z wieloma osobistymi problemami, jak choćby uzależnieniem od narkotyków, z czego cały czas starał się wychodzić. I choć w ostatnich miesiącach można było odnieść wrażenie, że aktor i raper wraca powoli na dobrą ścieżkę, niestety przegrał najważniejszą walkę w swoim życiu. To bez wątpienia ogromna strata dla całego przemysłu filmowego oraz muzycznego.

DMX najbardziej znany był oczywiście ze swojej kariery raperskiej, ale miał okazję występować w dużej liczbie głośnych filmów, spośród których najmocniej zapamiętany będzie prawdopodobnie z "Od kołyski aż po grób", "Mrocznej Dzielnicy", "Nigdy nie umieraj sam" i "Romeo musi umrzeć". Postać artysty pojawił się również w grze wideo, Def Jam: Vendetta, do której oczywiście podłożył swój głos.

Źródło: https://edition.cnn.com/2021/04/09/entertainment/dmx-rapper-dies/index.html

Tagi: artysta Def Jam DMX Earl Simmons