Def Jam: Vendetta

Def Jam: Vendetta

7,3
36 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.2
GC 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
AKI
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.03.2003
Europa:
23.05.2003
Polska:
10.09.2003
Producent:
AKI
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.03.2003
Europa:
23.05.2003
Polska:
10.09.2003

Def Jam: Vendetta - opis gry

Def Jam: Vendetta to gra traktująca o wrestlingu, która starała się połączyć jego tematykę z hip-hopem. Za jej produkcję i wydania odpowiadało Electronic Arts. Tytuł ukazał się na PlayStation 2 oraz GameCube’a w 2003 roku.

W momencie premiery Dej Jam: Vendetta było dla Electronic Arts pierwszą od trzech lat próbą stworzenia gry, która podejmowała temat wrestlingu. Poprzednia, czyli wydane na pierwszym PlayStation WCW Backstage Assault przyjęto bardzo chłodno.

W grze mamy do wyboru czterech zawodników, których cechują różne wady i zalety. Są to Briggs (były żołnierz, najbardziej zbalansowana postać), Proof (motocyklista, szybki, ale niezbyt silny), potężny Japończyk Tank (silny, ale wolny i mało wytrzymały) oraz DJ Spider (wytrzymały, lecz niezbyt szybki). Niezależnie od naszego wyboru fabuła rozwija się jednak w ten sam sposób.

Def Jam: Vendetta hula na nieco zmodyfikowanym silniku AKI, który wykorzystywano przy produkcji Virtual Pro Wrestling i spin-offów tego tytułu. Produkcja Electronic Arts nie stawia na realizm. Nasz podopieczny bierze udział w nielegalnych walkach, rozwija swoje umiejętności, a jego ostatecznym celem jest wygrana z niepokonanym bossem podziemia D-Mobem. W grze występują wykonawcy, którzy w momencie premiery mieli podpisane kontrakty z wytwórnią Def Jam Records. Swoich wizerunków użyczyli między innymi DMX, Method Man, Redman, Ludacris, Ghostface Killah, Funkmaster Flex, a nawet piosenkarka Christina Milian.

Pojedynki wygrywa się na trzy sposoby. Pierwszy to przypięcie - rywala należy powalić na ziemię, przygwoździć i odczekać trzy sekundy. Oczywiście na początku walki będzie w stanie się uwolnić, ale z czasem jego siły zaczną słabnąć, w czym dodatkowo możemy 'pomóc' stosując chwyty wpływające na poszczególne części ciała (nogi, ręce, głowę, tułów) i mogące doprowadzić w skrajnym przypadku do złamania kości. Pozostałe dwa sposoby dające zwycięstwo to natomiast obezwładnienie i nokaut.

Podczas starć nabijamy także wskaźnik, który pozwala wejść w stan zwany Blazin’. Będąc w nim możemy odpalić mocarny atak specjalny potrafiący bezpośrednio powalić przeciwnika jeśli jest wystarczająco poobijany.

Oprócz trybu fabularnego, napędzanego przez filmowe cut-scenki, obie wersje Def Jam: Vendetta oferowały tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób.

Wideo - Def Jam: Vendetta

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych