Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.04.2021 17:50
PS Vita
2040V

PS Vita od początku było uważane za „porażkę”. Były pracownik tłumaczy sytuację z odcięciem konsol od PS Store

Sony już wkrótce odetnie między innymi PlayStation Vitę od PlayStation Store i choć decyzja jest przez wielu graczy niezrozumiała, to w ciekawych słowach wydarzenia przybliżył jeden z byłych pracowników korporacji. Sony po prostu chce raz na zawsze zakończyć wsparcie nierentownej konsoli.

Japoński producent zapowiedział odcięcie PlayStation 3, PlayStation Vity i PlayStation Portable od PlayStation Store, co zostało źle odebrane przez wielu graczy, ale sytuację postanowił bardzo dokładnie przybliżyć jeden z byłych pracowników Sony. Na wstępie warto wytłumaczyć, że moderatorzy Reddita zweryfikowali tożsamość osoby i potwierdzili, że był on związany z korporacją.

Informator zdradził, że włamanie na serwery Sony z 2011 roku miało ogromny wpływ na wszystkie kolejne działania korporacji, a jedną z decyzji, by walczyć z hakerami było przygotowanie oryginalnych kart pamięci do PlayStation Vity. Jak wiadomo urządzenia były bardzo drogie, ale firma wierzyła, że odstraszy to osoby, które będą chciały złamać sprzęt.

„Własne karty pamięci były czynnikiem odstraszającym hakerów. Nie znam nazwiska konkretnej osoby, która podjęła tę decyzję, ale takie było uzasadnienie”

Jak wiadomo zainteresowanym udało się znaleźć odpowiednią lukę w zabezpieczeniach PlayStation Vity, więc Sony dość szybko zrezygnowało ze wsparcia konsoli. Zdaniem byłego pracownika – handheld od początku był uważany wewnętrznie za porażkę i nadciągające odsunięcie konsoli od PS Store jest tego konsekwencją.

Problemem okazuje się system płatności, który wymaga „mnóstwo technicznej konserwacji”. Firma zdaje sobie sprawę, że przestarzałe systemy są wrażliwe na ataki i Sony obawia się powtórki z 2011 roku.

W dodatku system Sony wymaga „sporo pracy”, by upewnić się, że wydawcy otrzymają swoje pieniądze i sprzedaż zostanie odpowiednio przetworzona. Zdaniem byłego pracownika konsola mogła nigdy nie wyjść na prostą i z tego powodu firma jest gotowa odłączyć urządzenie od PlayStation Store.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/04/ex-sony_employee_sheds_light_on_thinking_behind_ps_vitas_proprietary_memory

Tagi: PlayStation playstation vita PS Vita psvita Sony