Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.04.2021 19:09
Resident Evil Village art
3265V

Resident Evil Village z prezentacją mapy oraz Matki Mirandy. Pokazano wizerunek głównej antagonistki gry

Capcom podgrzewa atmosferę przed kolejnym pokazem Resident Evil Village. Twórcy zaprezentowali mapę lokacji z nadciągającej historii, a jednocześnie ujawnili wizerunek wciąż tajemniczej Matki Mirandy. Gracze mogą także spojrzeć na świetną grafikę promującą horror.

Capcom najwidoczniej nie traci czasu. Wcześniej poznaliśmy szczegóły dotyczące pełnego wykorzystania mocy PS5 w Resident Evil Village, w przyszłym tygodniu zobaczymy nowe fragmenty z gry, a teraz otrzymaliśmy kolejne ciekawe materiały.

Twórcy za sprawą redakcji IGN pokazali mapę lokacji i choć Resident Evil Village odbywa się w tytułowej „wiosce”, to jednak akcja gry zaprowadzi graczy również do fabryki czy też zbiornika wodnego.

Morimasa Sato potwierdził, że akcja nie może odbyć się tylko w jednym miejscu:

„Kiedy słyszysz słowo 'wioska', możesz sobie wyobrazić osobliwe domki ustawione wzdłuż ulicy, ale to za mało, by zrobić z tego grę wideo. Szczególnie w horrorach ważne jest, by po drodze dostarczać nowych doświadczeń. W wiosce ważne jest, aby ciągle dostarczać graczowi nowych niespodzianek”.

Reżyser zaprezentował także portret Matki Mirandy, o której słyszeliśmy już na materiałach z gry – to od niej telefon odbiera Lady Dimitrescu. Jest to główna antagonistka opowieści, a napotkane postacie podczas przygody mają ją wielbić niczym boginię. Twórcy nie chcą aktualnie zdradzać za wiele, ponieważ gracze mają odkryć jej sekrety.

Na portrecie tak naprawdę nie widzimy za wiele, ale warto zwrócić uwagę na grafikę poniżej – obok Chrisa Redfielda i Ethana znajduje się właśnie Matka Miranda.

„Maska przypomina dziób wrony. Jako symbol grozy, wrony funkcjonują jako motyw przewodni całego Village i pojawiają się także w samej grze. Ponieważ pełni ona symboliczną rolę w wiosce, zaimplementowaliśmy ten sam motyw do Matki Mirandy” – powiedział Tomonori Takano, dyrektor artystyczny

Deweloperzy potwierdzili także plotki dotyczące głównego wątku: Ethan chce uratować swoją córkę, która została porwana przez Chrisa.

Resident Evil Village mapa matka miranda - 1

Resident Evil Village mapa matka miranda - 2

Resident Evil Village mapa matka miranda - 3

Źródło: https://gamingbolt.com/resident-evil-village-locations-map-and-mother-miranda-revealed

Tagi: Capcom Resident Evil Village