Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.04.2021 17:11
Resident Evil Village
1577V

Resident Evil Village „w pełni wykorzysta moc PS5”. Capcom obiecuje „niesamowite wrażenia” na PS4

Resident Evil Village będzie kolejną produkcją, która otrzyma dwa tryby na konsolach. Twórcy zadbali o to, by móc zapewnić graczom odpowiednie wrażenia i według informacji podanej przez reżysera – Capcom wykorzystał pełną moc PlayStation 5.

Resident Evil Village zostanie zaprezentowane w przyszłym tygodniu, więc możemy liczyć na kolejną prezentację rozgrywki z PS5. Już wcześniej mogliśmy spojrzeć na pozycję z PS4 Pro i najwidoczniej – Capcom chce zapewnić odpowiednią jakość horroru na obu generacjach.

Sony blisko współpracuje z deweloperami, by promować horror i Morimasa Sato chętnie porozmawiał na temat jakości gry na PlayStation 5 i PlayStation 4. Reżyser udzielił wywiadu redakcji Official PlayStation Magazine, w którym zaznaczył, że Resident Evil Village wykorzystuje pełną moc PS5:

„W pełni wykorzystujemy moc PS5, aby stworzyć realistyczne wrażenia z tej przerażającej wioski. W grze jest wiele scen na zewnątrz, a w przeszłości stworzenie świetnie wyglądającej oprawy wizualnej dla takich miejsc, przy jednoczesnym zachowaniu wydajności, było wyzwaniem, ale z PS5 jest to dziecinnie proste. Czuję, że możliwości tego, co mogę przedstawić w grze, zostały rozszerzone.”

Gracze jednak nie mają się obawiać o edycję na PS4, ponieważ RE Engine jest podobno bardzo plastyczny i deweloperzy mogli bez problemu osiągnąć odpowiednie wrażenia także na PS4:

„Choć mogliśmy wykorzystać wiele technologicznych osiągnięć PS5, udało nam się też zoptymalizować grę w taki sposób, by dostarczyć graczom niesamowite wrażenia Survival Horroru także na PS4, więc posiadacze PS4 mogą być pewni, że też będą zadowoleni!”

Morimasa Sato potwierdził również, że deweloperzy wykorzystali dźwięk 3D, by podbić wrażenia – już pierwsze demo prezentuje przedsmak „skuteczności” technologii. W Resident Evil Village wybierzemy oczywiście tryb wydajności lub jakości, ale aktualnie nie potwierdzono szczegółów dotyczących płynności animacji oraz rozdzielczości.

Źródło: https://respawnfirst.com/resident-evil-village-high-performance-power-ps5/

Tagi: Capcom Resident Evil Resident Evil Village