Iza Łęcka Iza Łęcka 09.04.2021 10:48
PlayStation Game Pass grafika
2890V

PS5 otrzyma swojego Game Passa? Twórca God of War wspomniał o "odpowiedzi" na usługę Microsoftu

David Jaffe pobudził fanów PlayStation wyczekujących na ważny ruch Sony. Zdaniem twórcy pierwszego God of War japoński producent może szykować odpowiedź na Xbox Game Pass Microsoftu. Deweloper otrzymał informacje od znajomych pracujących w PlayStation.

Xbox Game Pass to obecnie najlepsza usługa zapewniająca użytkownikom rozbudowany katalog różnorodnych gier. Sony od premiery PS5 próbuje kontrować ofertę dzięki mocnym i interesującym propozycjom pojawiającym się w ramach abonamentu PlayStation Plus, jednak wśród sympatyków marki systematycznie przewijają się opinie, według których Japończycy powinni podjąć bardziej zdecydowane kroki.

Do sytuacji odniósł się David Jaffe, który zajmował się tworzeniem marki Twisted Metal oraz był dyrektorem kreatywnym dwóch części God of War. Podczas audycji deweloper postanowił odpowiedzieć na negatywne reakcje dotyczące działań japońskiej korporacji oraz samego Jima Ryana – zdaniem twórcy Sony szykuje odpowiedź na Game Passa:

„Ani Jim Ryan, ani Sony nie są teraz zobowiązani do wyjawienia informacji o tym, co nadchodzi i jaka będzie ich kontra na Game Pass. Ja mogę powiedzieć, że wiem, iż robią pewne rzeczy, znam kilku ludzi [pracujących- przyp. red.] w Sony, którzy przekazali mi, że pracują nad pewnymi sprawami, które będą odpowiedzią na Game Pass”.

Jaffe podkreślił, że nie posiada dokładnej informacji, co miałby przedstawić producent PlayStation 5, jednak od znajomych z PlayStation uzyskał wstępne wiadomości o pracach, których efektem będzie odpowiedź na usługę Amerykanów.

Xbox Game Pass cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a oferowanie takich tytułów jak Outriders oraz MLB The Show 21 od dnia premiery okazuje się skutecznym wabikiem na kolejnych graczy, którzy przekonują się do oferty amerykańskiego giganta.

Źródło: Wiadomość od czytelnika - Paweł dziękujemy za link

Tagi: David Jaffe PlayStation playstation 5 PS Now PS5 Sony xbox game pass