Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.04.2021 19:53
Abandoned
3535V

Abandoned to ekskluzywny survival horror na PS5. Sony promuje produkcję

Sony opublikowało pierwszy materiał wideo zwiastujący akcję z Abandoned. Jest to survival horror przygotowany przez holenderskie Blue Box Game Studios. Twórcy podkreślają, że wykorzystują moc nowej generacji i produkcja zmierza ekskluzywnie na PS5.

Abandoned to „kinowy, pierwszoosobowy survival horror połączony ze strzelanką”, który ma jednak wiele mocnych scen. Za produkcję odpowiada holenderskie Blue Box Game Studios – twórcy potwierdzają, że pozycja jest we wczesnej fazie rozwoju, ale jeszcze w tym roku (Q4) odbędzie się pełna premiera. Gracze w tym wypadku trafią do otwartego świata.

Historia Abandoned przedstawi losy Jasona Longfielda, który budzi się w tajemniczym lesie. Bohater nie pamięta, jak się w nim znalazł, ale szybko orientuje się, że został porwany – teraz musi walczyć o życie i uciec z przerażającego miejsca.

Twórcy podkreślają, że zapewnią bardzo realistyczną przygodę:

„Chcemy dostarczyć graczom wyjątkowo osobiste doświadczenie, takie które sprawia wrażenie realistycznego. Każde wydarzenie ma wpływ na twoją postać. Jeśli Jasonowi zabraknie tchu po sprincie (lub będzie się bał), ucierpi na tym celność jego strzałów. W przeciwieństwie do strzelanek akcji, w Abandoned strzelanie z broni będzie realistycznie powolne. Aby przetrwać, będziesz musiał wykazać się sprytem”.

Autorzy Abandoned podkreślają, że tytuł nie jest „szybką strzelanką”, a moc oraz możliwości PlayStation 5 zapewnią wyjątkowe doświadczenie. Gracze poczują wydarzenia dzięki kontrolerowi DualSense.

Tytuł będzie działał w 60 klatkach na sekundę w natywnym 4K, a zespół chce dostarczyć niezwykle realistyczne lokacje:

„W rezultacie otrzymujemy realistyczną grafikę, płynne animacje postaci i minimalne ekrany ładowania”.

Wkrótce zostanie zaprezentowany pierwszy gameplay z Abandoned.

Źródło: https://blog.playstation.com/2021/04/07/abandoned-a-cinematic-survival-sim-hits-ps5-later-this-year/

Tagi: Abandoned Blue Box Game Studios playstation 5 ps5 sony