Iza Łęcka Iza Łęcka 06.04.2021 12:15
Star Trek Discovery
641V

Star Trek Discovery na pierwszym zwiastunie 4. sezonu. Twórcy zapowiadają interesujące wydarzenia

Jeszcze w tym roku widzowie zobaczą pierwsze odcinki czwartego sezonu „Star Trek Discovery”, dlatego w Sieci zadebiutował zwiastun zapowiadający nadciągające wydarzenia. W główną bohaterkę ponownie wcieli się Sonequa Martin-Green, która po raz pierwszy będzie pełnić najważniejszą rolę na statku.

W październiku 2020 roku oficjalnie potwierdzono prace nad czwartym sezonem „Star Trek Discovery”, jednak faktyczny rozwój serii rozpoczął się już w styczniu – ze względu na pandemię scenarzyści otrzymali znacznie więcej czasu na dopracowanie fabuły serii. Aktorzy znaleźli się na planie w listopadzie, jednak COVID-19 znacząco zweryfikował plany studia, przez co przygotowanie poszczególnych scen powinno zakończyć się w okresie od sierpnia do września. Mimo wszelkich przeciwności jeszcze w tym roku na Paramount+ zostaną zaprezentowane pierwsze epizody najnowszej historii.

Sonequa Martin-Green powróci w roli Michael Burnham, ale na ekranie u jej boku staną także: Doug Jones, Anthony Rapp, Mary Wiseman, Wilson Cruz, David Ajala, Blu del Barrio oraz Ian Alexander. Dla entuzjastów serialu istotny może okazać się powrót komandora Saru – choć wydarzenia z trzeciej serii nie zapowiadały jego obecności w nowych odcinkach.

Co ciekawe, będzie to pierwszy sezon, w którym Michael Burnham zostanie kapitanem. Zgodnie z opinią jednego z showrunnerów ta postać „urosła na wiele sposobów” w poprzednich historiach i twórcy stanęli obecnie przed wyzwaniem pokazania jej dalszego rozwoju, tym razem jako głównodowodzącej.

Na pierwszym zwiastunie zobaczycie między innymi nowe stroje załogi oraz zapowiedź następnego zagrożenia. Warto dodać, że Netflix zadbał o dystrybucję serialu w 188 krajach – zapowiada się, że między innymi w Polsce widzowie zobaczą epizody po 24 godzinach od premiery w Stanach Zjednoczonych (gdzie serial będzie emitowany w Paramount+).

Źródło: Twitter: StarTrek

Tagi: Star Trek Star Trek Discovery trailer zwiastun