Sony zamknie PlayStation Store dla starszych platform i gracze utracą dostęp do ponad 2200 gier

News
2415V
Sony zamknie PlayStation Store dla starszych platform i gracze utracą dostęp do ponad 2200 gier
Wojciech Gruszczyk | 02.04.2021, 19:16

Decyzja Sony jest wciąż komentowana przez graczy z całego świata, ponieważ wielu zainteresowanych zdaje sobie doskonale sprawę, że nowi klienci nie otrzymają dostępu do wielu świetnych tytułów. Według najnowszych wyliczeń – klienci stracą możliwość kupienia ponad 2200 gier.

W następnych tygodniach Sony zamknie możliwość kupowania gier z PlayStation Store na PlayStation 3, PlayStation Vicie oraz PlayStation Portable. Już wcześniej wspominaliśmy, że problem jest duży, ponieważ nawet Sony wydało na starsze platformy kilka gier, które są dostępne wyłącznie w cyfrowej dystrybucji, ale problem staje się jeszcze większy w momencie, gdy sprawdzimy całą listę PS Store.

Redakcja VGC potwierdza, że na PlayStation Store znajduje się ponad 2200 gier dostępnych wyłącznie w formie cyfrowej. Gracze nadal będą mogli pobierać wcześniej kupione pozycje, ale nowi klienci utracą dostęp do wielu świetnych tytułów.

Oczywiście większość z tych pozycji jest dostępna na innych platformach (przykładowo PC), ale aż 120 tytułów jest dostępnych wyłącznie na PS3, PS Vicie oraz PSP w formie cyfrowej i dostęp do nich zostanie nieodwracalnie utracony.

Według szacunków VGC, na PlayStation Store znajduje się około 2200 gier dostępnych wyłącznie w formie cyfrowej:

  • Około 630 gier na PlayStation Vitę dostępnych tylko w wersji cyfrowej
  • Około 730 gier na PlayStation 3 (PSN) dostępnych wyłącznie w wersji cyfrowej
  • Niewielka liczba gier na PlayStation Portable dostępnych wyłącznie w wersji cyfrowej
  • 293 gry PlayStation Minis
  • 336 klasyków PlayStation 2
  • Około 260 klasyków pierwszego PlayStation (dotyczy PSP i PS Vita)

Niektóre pozycje staną się nawet ekskluzywne na Xboksy, między innymi: Beyond Good & Evil HD, Rayman 3 HD, Far Cry 3: Blood Dragon, Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate HD, SoulCalibur II HD Online, Resident Evil Code: Veronica X, Lara Croft and the Guardian of Light oraz dwie części Bionic Commando.

Warto przypomnieć, że aktualnie posiadacze PS3 mierzą się z dużymi problemami pobierania gier z PlayStation Store.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/analysis-2000-digital-only-games-will-disappear-when-playstation-closes-its-stores/

Komentarze (95)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper