Iza Łęcka Iza Łęcka 02.04.2021 08:56
Yasuke Netflix
582V

Yasuke prezentowany przez Netflix. Platforma przedstawi historię samuraja afrykańskiego pochodzenia

Netflix opublikował pierwszy materiał prezentujący „Yasuke”, czyli serial anime poświęcony historii prawdziwego samuraja. Wojownik pochodzący z Mozambiku zapisał się na kartach historii, tymczasem na serwisie poznamy jego przygody.

Włodarze Netflixa wielokrotnie udowadniali, że wybierają produkcje o przeróżnej tematyce. Jedna z animacji, która w najbliższym czasie zasili katalog usługi, pochyla się nad zagadnieniem japońskiej kultury. Yasuke to wojownik afrykańskiego pochodzenia, który jest pierwszym potwierdzonym źródłowo czarnoskórym samurajem w historii Japonii. Netflix czerpie z doświadczeń postaci i przedstawia intrygująco zapowiadającą się opowieść – będzie to anime w konwencji science-fiction i fantasy.

Serwis reklamuje obraz następującymi słowami:

„Przybył z Afryki i wsławił się walecznością w brutalnych walkach w XVI-wiecznej Japonii. W ten sposób został legendą i zapisał się w historii jako Czarny Samuraj”.

Za produkcję odpowiada japońskie studio MAPPA, które opracowało między innymi „Attack on Titan: The Final Season”, „Zombie Land Saga”, „Punch Line” czy też „Garo: The Carved Seal of Flames”. „Yasuke” zadebiutuje na platformie 29 kwietnia, więc już wkrótce Netflix opublikuje pełny zwiastun. Pierwszy materiał promujący anime wygląda niezwykle interesująco i zapewne znajdą się widzowie, którzy zagłębią się w opowieści.

Sprawdźcie nasze recenzje innych animacji dostępnych na Netflixie - „Tajnej Agencji Kontroli Magii” oraz „Dota: Dragon's Blood”.

Źródło: YouTube.com

Tagi: anime netflix serial Yasuke