Iza Łęcka Iza Łęcka 29.03.2021 11:01
eSports Boxing Club na pierwszej rozgrywce
4955V

eSports Boxing Club to next-genowy boks na PS5, XSX|S i PC. Pierwszy gameplay robi ogromne wrażenie

Na rynku brakuje gier pozwalających uczestniczyć w bokserskich pojedynkach. Twórcy ze Steel City Interactive planują poprawić sytuację i pracują nad eSports Boxing Club. Zaprezentowano pierwszy fragment rozgrywki, który zbiera pochwały wśród sympatyków gatunku.

Od lat pojawiają się plotki o powrocie marki Fight Night, jednakże Electronic Arts wciąż stroni od zapowiedzi oczekiwanej pozycji. Próbując sprostać zainteresowaniu, Steel City Interactive coraz śmielej promuje swoją propozycję – w weekend deweloperzy pokazali pierwszy gameplay z eSports Boxing Club.

Autorzy podkreślają, że jak na razie mamy do czynienia z wersją alfa, jednakże wizja zespołu spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Twórcy chcą zapewnić „realistyczną grę bokserską stworzoną od podstaw z myślą o społeczności boksu zawodowego” – w trakcie rozgrywki będziemy piąć się po szczeblach kariery, w której rozpoczniemy od amatorskich zmagań, by w określonym momencie przystąpić do pojedynków z zawodowcami. Najlepszy bokser zgarnie upragniony Lonsdale Belt, by później mierzyć się w kolejnych mistrzostwach na kontynencie i świecie, walcząc o pasy.

W grze pojawi się możliwość zatrudniania całego personelu oraz promotora, co umożliwi bokserowi nie tylko podnoszenie swoich umiejętności, dbanie o zdrowie, ale także udział w coraz głośniejszych walkach.

Steel City Interactive obiecuje „rewolucyjny system ruchu”, który został przygotowany dzięki badaniom oraz po zasięgnięciu opinii od mistrzów świata. Deweloperzy proponują wysokiej jakości modele postaci, w pełni personalizowany tryb kariery, oficjalnie licencjonowany sprzęt bokserski czy też rozbudowany system postaci – będziemy trenować, by odblokowywać kolejne ruchy, parametry, jednocześnie mając na uwadze wagę czy kontuzje.

Na zaprezentowanym materiale przedstawiono wstępną rozgrywkę z eSports Boxing Club. Ekipa Steel City Interactive opowiada również o poszczególnych systemach i funkcjach w tytule.

Źródło: https://store.steampowered.com/app/1451190/eSports_Boxing_Club/

Tagi: boks eSports Boxing Club Steel City Interactive