Xbox świętuje dołączenie Bethesdy do rodziny. Firma przygotowała limitowane kontrolery

Gry
2494V
Xbox świętuje dołączenie Bethesdy do rodziny. Firma przygotowała limitowane kontrolery
Iza Łęcka | 29.03.2021, 13:41

Dishonored, Prey, DOOM, Fallout, The Evil Within, The Elder Scrolls oraz Wolfenstein to nowe produkcje w katalogu Xboksa, które Amerykanie postanowili odpowiednio powitać w swoich szeregach. Stworzono zestaw limitowanych kontrolerów, jakie trafią do jednego z sympatyków marki.

Microsoft, kupując Bethesdę, rozbudował własne struktury nie tylko o osiem zespołów, ale także zdobył szereg uwielbianych na całym świecie IP. Obecnie Phil Spencer będzie zarządzał takimi markami jak Wolfenstein, DOOM oraz Fallout, dlatego nie ukrywa, że przejęcie nowych firm jest nieodłącznie związane z opracowaniem ekskluzywnych tytułów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na konkretne zapowiedzi musimy zaczekać, jednakże nie ulega wątpliwości, że proces przejęcia Bethesdy był żmudny i trwał przynajmniej kilka miesięcy, nie mówiąc o nawiązaniu wstępnych kontraktów czy wcześniejszych pertraktacji. Korporacja z Redmond ma powód do świętowania, a jednym z jego sposobów jest stworzenie unikatowych kontrolerów inspirowanych docenianymi grami.

Na swoich mediach społecznościowych Aaron Greenberg przedstawił skrzynkę skrywającą siedem padów, które bezpośrednio odnoszą się do wielkiej transakcji i potwierdzają, że teraz to Microsoft posiada takie marki jak: Dishonored, Prey, DOOM, Fallout, The Evil Within, The Elder Scrolls oraz Wolfenstein.

Szef marketingu Xboksa wspomniał, że komplet trafi do jednego z fanów. Już wkrótce zostaną przedstawione szczegóły akcji, jeśli więc chcecie walczyć o osobliwe gadżety – obserwujcie profil Greenberga.

Źródło: Twitter: aarongreenberg

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper