Microsoft potwierdza ekskluzywność gier Bethesdy. Phil Spencer uspokaja fanów Xboksa

News
3362V
Microsoft potwierdza ekskluzywność gier Bethesdy. Phil Spencer uspokaja fanów Xboksa
Wojciech Gruszczyk | 11.03.2021, 19:37

Szef marki Xbox wypowiedział słowa, na które czekało wielu graczy. Phil Spencer uspokoił fanów potwierdzając ekskluzywność gier – nowe tytuły Bethesdy będą trafiać na platformy z Xbox Game Pass.

Microsoft w tym tygodniu zakończył przejęcie Bethesdy i na właśnie odbywającym się spotkaniu przedstawicieli obu korporacji padły bardzo ważne informacje. Phil Spencer wypowiedział słowa, na które czekaliśmy od kilku miesięcy.

Szef marki Xbox potwierdził, że Microsoft nie zamierza wyciągać z platform konkurencji wcześniej wydanych tytułów i te produkcje będą wspierane. Możemy więc liczyć na kolejne aktualizacje do The Elder Scrolls Online czy też Fallouta 76 na wszystkich urządzeniach. Dodatkowo wszystkie gry, które są zobowiązane kontraktami (przykładowo Deathloop) pozostaną na tych platformach.

Możemy jednak podejrzewać, że niezapowiedziane pozycje będą dostępne wyłącznie na Xboksach i PC, a dokładnie na platformach gdzie jest Xbox Game Pass.

„Oczywiście nie mogę tu siedzieć i mówić, że każda gra Bethesdy jest na wyłączność, bo wiemy, że to nieprawda – istnieją zobowiązania umowne, które będziemy realizować, jak zawsze w każdym z tych przypadków”.

„Mamy gry, które istnieją na innych platformach i będziemy wspierać te gry na platformach, na których są. Istnieją społeczności graczy, kochamy tych graczy i zamierzamy w nich inwestować”.

„I nawet w przyszłości mogą pojawić się rzeczy, które podlegają umowie lub dziedzictwu na różnych platformach i zamierzamy je wykonać, ale jeśli jesteś klientem Xbox, chciałbym, żebyś wiedział, że chodzi o dostarczanie wspaniałych ekskluzywnych gier, które zadebiutują na platformy, na których istnieje subskrypcja Game Pass”.

„I to jest nasz cel, to jest powód, dla którego to robimy, to jest podstawa tego partnerstwa, które budujemy, a kreatywne możliwości, które będziemy w stanie wprowadzić na rynek dla naszych klientów Xboksa, będą najlepsze, jakie kiedykolwiek były na Xboksie”.

Warto przypomnieć, że wcześniej potwierdzono 20 gier Bethesdy, które będą dostępne w Xbox Game Pass.

Źródło: własne

Komentarze (248)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper