Iza Łęcka Iza Łęcka 29.03.2021 12:47
PS5 z mosiądzu
1188V

PS5 z mosiądzu. Stworzono „oszałamiający” model PlayStation 5

Od zeszłego roku mamy okazję przedstawiać na portalu kolejne egzemplarze PS5 przygotowane przez entuzjastów konsolowej rozgrywki. Gracze malują białe panele PlayStation 5, ozdabiają je naklejkami, jednakże jeden z twórców internetowych poszedł o krok dalej i stworzył wszystkie zewnętrzne elementy z mosiądzu.

Matthew Perks jest popularnym YouTuberem określanym przez swoich widzów jako ekspert od majsterkowania. Na kanale DIY Perks twórca przedstawił specjalne, efektowne wydanie PlayStation 5, które jak sam określił – wygląda „oszałamiająco”.

DIY Perks zdecydował się nie tylko na wymianę paneli, ale zmierzył się z nie lada wyzwaniem zastąpienia czarnego panelu znajdującego się na środku urządzenia. Autor wykorzystał mosiądz do przygotowania nowego wyglądu PS5 Digital Edition, co znacząco utrudniło projekt

„Byłem dość sceptycznie nastawiony do możliwości odtworzenia konsoli z mosiądzu, ponieważ są to tak niezwykłe kształty o przeciwnych kierunkach krzywizn na każdej osi”.

YouTuber potwierdził, że panelom bocznym brakuje „tylko milimetra od doskonałości”, lecz efekt końcowy bardzo zadowolił autora.

„Mosiądz zawsze wygląda świetnie, kiedy jest wypolerowany, ale w tym przypadku, ze względu na wszystkie różne krzywizny i kąty PlayStation 5, prezentuje się szczególnie oszałamiająco, prawie jak coś ze starych Gwiezdnych Wojen”.

Co sądzicie o przedstawionym wykonaniu PS5? Sprawdźcie projekt DIY Perks, na którym autor pokazuje poszczególne etapy prac nad odświeżoną konsolą.

Warto przypomnieć, że zgodnie z najnowszymi doniesieniami, Sony nagrodzi pracowników japońskiego oddziału za bardzo dobry okres w działalności przedsiębiorstwa, natomiast PS5 posiada nietypowy problem z SDR.

PS5 z mosiądzu - 1

PS5 z mosiądzu - 2

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/diy-expert-builds-a-stunning-playstation-5-out-of-brass/

Tagi: PlayStation playstation 5 ps5 sony