Iza Łęcka Iza Łęcka 29.03.2021 07:00
DualSense PlayStation 5
821V

Sukces PS5 zyskiem dla pracowników Sony. Firma może wypłacić rekordowe premie

Sony prawdopodobnie planuje hojnie nagrodzić swoich japońskich pracowników. Sprzedaż PS5 rośnie, zainteresowanie grami wśród graczy jest coraz większe, co przekłada się na znakomite wyniki finansowe. Sprawdźcie szczegóły.

Ostatni rok jest niezwykle korzystny dla całej branży gier, co potwierdzają kolejne raporty finansowe. Na początku lutego Sony przedstawiło wyniki za ostatni kwartał, notując najwyższy w historii przychód w wysokości 8,45 mld dolarów. Choć przedsiębiorstwo nieustannie mierzy się z niedoborami PlayStation 5, mijające miesiące związane są z rekordowymi zyskami.

Okazuje się, że bardzo dobre rezultaty mogą również przynieść korzyści dla pracowników japońskiego przedsiębiorstwa. Jak wskazuje NHK, korporacja planuje wypłacić równowartość siedmiomiesięcznej pensji zatrudnionym na terenie Japonii. Zamiar ten podobno został określony już przed spodziewanym ogłoszeniem najwyższych w historii zysków za rok finansowy kończący się w tym miesiącu.

Według raportów analizowanych przez NHK, Sony jest na dobrej drodze, by ogłosić rekordowy zysk w wysokości 10 mld dolarów. To właśnie ten sukces ma bezpośredni wpływ na decyzję zarządu. Sezonowe bonusy są zazwyczaj wypłacane zatrudnionym w japońskim przedsiębiorstwie dwa razy w roku, a ich wysokość zmienia się regularnie i są traktowane jako część pensji. Tym razem nagroda będzie prawdopodobnie wyższa niż starały się o to związki zawodowe wnoszące o premie w wysokości ponad sześciomiesięcznej wypłaty.

Przypominamy o możliwości pobrania 10 pozycji za darmo w ramach inicjatywy Play At Home.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sonys-record-year-will-see-japan-employees-receive-seven-months-salary-bonuses/

Tagi: PlayStation playstation 5 PS5 Sony