Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 28.03.2021 13:30
Razer RBG maseczka
1989V

Razer potwierdza prace nad maseczkami RGB. Firma informuje, że "to nie jest tylko koncepcja"

Razer poinformował niedawno, że projekt ich masek RGB nie jest wyłącznie mrzonką na przyszłość - firma rzeczywiście zamierza wydać je do sprzedaży.

Razer od zawsze uchodzi za jedną z bardziej innowacyjnych firm operujących w branży sprzętu związanego z grami wideo - ich projekty często potrafią naprawdę zaskoczyć. Dość powiedzieć o ogłoszonym przez nich niedawno projekcie fotela ze specjalnym wyświetlaczem - Project Brooklyn. Jakby tego było mało, warto wspomnieć choćby o maseczkach RGB, o których głośno było na początku bieżącego roku.

Teraz temat ochrony na czas pandemii wrócił. W rozmowie z Yahoo Finance, CEO Razera, Min-Liang Tan, wspomniał o tym, że początkowo nie było rzeczywistego planu, by wydać maski. Nie było wtedy jeszcze wiadome, jak szybko będzie dystrybuowane szczepienie, a firma chciała ocenić, czy wydanie tak futurystycznego typu maseczki ma sens. Wygląda jednak na to, że ta trafi do sprzedaży:

Myśleliśmy, że to jest projekt koncepcyjny, który nie będzie miał sensu, gdy szczepionki i wszystko inne zostanie wdrożone. Idąc naprzód zdecydowaliśmy - i mogę ci teraz powiedzieć - zamierzamy rzeczywiście do wydać i wysłać maski do sprzedaży.

Zdaliśmy sobie sprawę, że nawet przy szczepieniach, o które słyszymy, nadal musisz nosić maseczki, ponieważ wciąż istnieje czynnik ryzyka, że ​​nawet wtedy możesz zarażać. Po drugie, jest też wiele krajów, w których jest mało prawdopodobne, aby otrzymały odpowiednią liczbę szczepionek w skali następnych lat - wciąż ważna będzie więc ostrożność.

Mając to na uwadze, zamierzamy iść dalej i rozwiązać tę kwestię, bo jest dla nas obecnie jednym z największych projektów. Projekt Hazel stanie się rzeczywistością. Zamierzamy to wydać i myślę, że niestety wszyscy będziemy jeszcze długo nosić maseczki.

Obecnie nie znamy oczywiście nawet przybliżonej daty premiery, ani ceny. Można spekulować jedynie, że debiut powinien mieć miejsce jeszcze w tym roku (aby załapać się na sporą część pandemii), a cena... Cóż, ta prawdopodobnie zwali z nóg. Pozostaje jednak czekać, bo to bez wątpienia niezwykle ciekawy projekt. Ubralibyście taki rodzaj maseczki?

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/razer-face-mask/

Tagi: CES 2021 maseczka Razer technologia