Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 27.03.2021 15:30
George R.R. Martin i HBO
869V

George R.R. Martin podpisał nową umowę z HBO. Pisarz zostanie producentem projektów związanych z Grą o Tron

Wygląda na to, że popularny twórca książkowej "Gry o Tron" nie rozstaje się jeszcze z HBO. Mężczyzna będzie pomagał przy tworzeniu kolejnych produkcji przez następne pięć lat.

"Gra o tron" to bez dwóch zdań jeden z największych seriali w historii. I prawdopodobnie najpopularniejszy, jaki kiedykolwiek powstał. Nie może więc zaskakiwać fakt, iż HBO chce doić z praw do niego jak najwięcej. Nie zabija się przecież kury, która znosi złote jajka. Z tego względu cały czas pojawiają się nowe informacje - raz o animacji, a innym razem o trzech kolejnych spin-offach. Dużo się dzieje.

I wygląda na to, że HBO zamierza zadbać o to, by wszystko toczyło się jak najbardziej w duchu książkowej sagi. Do Internetu trafiła w nocy informacja o zupełnie nowej umowie pomiędzy HBO, a Georgem R.R. Martinem, która potrwa pięć najbliższych lat i opiewa na 8-cyfrową sumę wynagrodzenia dla autora. Oznacza to, że jeszcze do 2026 roku, popularny pisarz będzie związany właśnie z tym studiem.

Mężczyzna ma na jej mocy tworzyć jeszcze więcej treści, a co więcej, działać jako producent przy wszystkich projektach związanych z "Grą o tron", nad którymi będzie się w tym okresie pracować. Cóż, zapowiada się naprawdę gorący okres. Podsumowując bowiem, firma ma w zanadrzu pięć projektów opartych na fantastycznym świecie "Pieśń lodu i ognia" Martina w fazie rozwoju oraz jeden (House of the Dragon), który dostał już zielona światło.

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/george-r-r-martin-signs-massive-five-year-overall-deal-with-hbo-exclusive

Tagi: George R.R. Martin Gra o Tron hbo seriale