Iza Łęcka Iza Łęcka 19.03.2021 11:13
Gra o Tron
818V

Gra o tron z 3 kolejnymi spin-offami. HBO ma wielkie plany na rozwój marki

HBO zamierza wycisnąć markę George'a R. R. Martina niczym dorodną cytrynę. Po wcześniej zapowiedzianych produkcjach, jakie mają na celu rozwinięcie „Gry o tron”, nadszedł czas na kolejne opowieści. W przygotowaniu są 3 spin-offy. 

Dziennikarze The Hollywood Reporter zdradzają wielkie plany HBO. Stacja planuje przygotować trzy dodatkowe seriale czerpiące z uniwersum wykreowanego przez George'a R.R. Martina. Redakcja przedstawiła wstępne informacje dotyczące projektów.

Za „9 Voyages” (tytuł roboczy) odpowiada Bruno Heller, czyli twórca cenionego „Rzymu” – historia miałaby skupić się na losach Lorda Corlysa Velaryona, znanego jako Wąż Morski. Jest on głową rodu Velaryonów, lordem Pływów i panem Driftmarku. Wskazana postać pojawi się również we wcześniej zapowiedzianym prequelu, gdzie zagra ją Steve Toussaint – omawiana opowieść będzie zatem spin-offem serii, która jeszcze nie została nakręcona.

Drugą propozycją jest „10,000 Ships” (również tytuł roboczy), która skupi się na księżniczce Nymerii – to ona poprowadziła swoich rodaków na emigrację z Essos do Westeros. Jej perypetie rozgrywają się około 1000 lat przed wydarzeniami z „Gry o tron”, co sprawi, że będzie to najstarsza historia umiejscowiona na osi czasu uniwersum.

Natomiast trzecia produkcja rozgrywa się w cieszących się złą sławą slumsach Królewskiej Przystani. To właśnie w tym miejscu urodzili się bohaterowie Davos Seaworth czy Gendry Baratheon.

Już w kwietniu ekipa twórców i aktorów wkroczy na plan „House of the Dragon”, czyli serialu opowiadającego historię rodu Targaryenów 300 lat przed wydarzeniami z „Gry o tron”. Premiera serii jest planowana na 2022 rok.

Wcześniej informowaliśmy także o pracach nad „Tales of Dunk and Egg” oraz animacji.

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/hbo-developing-three-more-game-of-thrones-spinoffs-nymeria-flea-bottom-the-sea-snake

Tagi: George R.R. Martin Gra o Tron HBO hbo max