Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 27.03.2021 09:30
Ubisoft traci dyrektora
591V

Ubisoft traci ważnego pracownika. Studio opuszcza dyrektor pracujący przy odsłonach Assassin's Creed

Z Ubisoftu odszedł właśnie bardzo ceniony pracownik, który spędził tam ponad dziesięć lat - w tym czasie pracował przy kilku odsłonach serii o skrytobójcach.

Assassin's Creed to dziś jedna z największych marek w branży gier - co do tego nie można mieć wątpliwości. Każda kolejna odsłona sprzedaje się świetnie, a wystarczą te dwa słowa na początku zapowiedzi nowego projektu, by gracze oszaleli z zachwytu. To prawdziwa kura znosząca złote jajka dla Ubisoftu, która przez lata pracowała na swój dzisiejszy status.

I odpowiadała za to cała masa twórców, którzy począwszy od przygód Altaira, cały czas rozwijali uniwersum i multum okresów historycznych. Jednym z nich był McDevitt, który odpowiadał za narrację w wielu produkcjach spod szyldu skrytobójców. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że opuścił Ubisoft, a Assassin's Creed Valhalla był ostatnim projektem, przy jakim miał okazję tam pracować.

Mężczyzna miał okazję pracować wcześniej przy Assassin's Creed II: Discovery, Assassin's Creed: Revelations, Assassin's Creed: Bloodlines, a także Assassin's Creed IV: Black Flag, za które zgarnął kilka nagród. Można więc mówić o nim, jak o osobie, która naprawdę w niemałym stopniu przyczyniła się do rozwoju serii. Dziś jednak jego przygoda dobiegła końca, o czym poinformował w swoich mediach społecznościowych.

Źródło: https://gamerant.com/assassins-creed-valhalla-narrative-director-leaves-ubisoft/

Tagi: Assassin's Creed Valhalla Ubisoft