Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.03.2021 08:13
Kojima Death Stranding
933V

Hideo Kojima może wkrótce przedstawić nową grę? Zaskakujące słowa dyrektora artystycznego

Hideo Kojima przygotowuje się do pokazania nowego IP lub Death Stranding 2? Dyrektor artystyczny Kojima Productions pobudził fanów japońskiego studia, ponieważ jego słowa brzmią niczym klasyczny teaser.

W 2019 roku pierwsi gracze zapoznali się z Death Stranding i od tego czasu Hideo Kojima pracuje nad tajnym tytułem. Twórca publikował kilka teaserów, wspominał o grze, a w zeszłym roku szukał „najlepszych w swojej klasie talentów”. Wciąż czekamy na pokaz produkcji, która jednak może zostać ujawniona już wkrótce.

Taki scenariusz zasugerował Yoji Shinkawa, czyli dyrektor artystyczny Kojima Productions. Doświadczony deweloper udzielił wywiadu, podczas którego został zapytany – czy może podzielić się jakimiś szczegółami dotyczącymi drugiej pozycji studia? Twórca odpowiedział, że pozycja może w niedalekiej przyszłości zostać ujawniona:

„Cóż, tak, robię coś, z pewnością i mogę powiedzieć, że możemy to wkrótce ogłosić”.

Brakuje nam jakichkolwiek konkretów, ale zazwyczaj takie słowa nie pojawiają się bez przyczyny. Fani spekulują, że twórca najbardziej znany z projektowania postaci i mecha w serii Metal Gear, powiedział te słowa, by przygotować graczy na prezentację.

Według plotek, Hideo Kojima w ostatnich miesiącach pracował dla Google, jednak firma zrezygnowała ze wszystkich produkcji. Może właśnie ten tytuł pokaże Kojima Production? Choć pewnie teraz gra trafi na więcej platform niż tylko Stadię.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/kojima-productions-likely-to-announce-its-next-game-quite-soon-says-art-director/

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment