Iza Łęcka Iza Łęcka 25.03.2021 13:37
Fallout 76 Bethesda o współpracy z Microoftem
646V

Bethesda: „nawiązanie współpracy z Microsoftem przebiegło bardzo sprawnie”. Studio chce rozwijać serię Fallout

Fani serii Fallout mogą szykować się na wiele intrygujących zapowiedzi. Po ogłoszeniu nadciągających nowości, Bethesda chwali szybkie nawiązanie współpracy z Microsoftem i dalej planuje rozwijać postapokaliptyczne uniwersum. 

W tym tygodniu przedstawiciele Bethesdy ujawnili plany dotyczące Fallout 76, zapowiadając jednocześnie wirtualne spotkanie z graczami. Podczas najnowszej sesji AMA, Jeff Gardiner (szef projektu) pochwalił szybkie przejście pod skrzydła korporacji z Redmond. Deweloperzy nie ukrywają, że nawiązanie współpracy z amerykańskim gigantem pomoże również rozbudowywać uniwersum Fallout.

„Nawiązanie współpracy z Microsoftem przebiegło bardzo sprawnie i jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli współpracować z nimi we wszystkich sprawach związanych z Falloutem w przyszłości”.

Jednocześnie twórcy odnieśli się do kwestii Ekspedycji, które nie zostały uwzględnione w planie na następne miesiące. Ekipa nadal intensywnie pracuje nad projektem i planuje systematycznie informować o efektach:

„Wciąż pracujemy nad projektem Ekspedycji, ale większą ilością szczegółów podzielimy się, gdy będziemy zbliżać się do ich wydania. Najważniejszą informacją jest to, że tak, wyprawy te zabiorą was poza aktualną mapę, są to nowe funkcje, a my jesteśmy zaangażowani (i bardzo podekscytowani) w ich tworzenie”.

Pracownicy Bethesdy zapowiedzieli również „nowe funkcje społecznościowe”, jednak nie zdradzili więcej konkretów. Nie ulega wątpliwości, że zespół nadal intensywnie skupia się na rozwoju serii. Możemy przypuszczać, że gdy studio zakończy tworzenie Starfield, przystąpi do prac nad nową odsłoną postapokaliptycznego uniwersum - a wsparcie Microsoftu będzie kluczowe.

Przypomnijmy, że ostatnio mogliśmy sprawdzić, jak prezentuje się Fallout 76 dzięki FPS Boost - klimatyczna produkcja jest dostępna w Xbox Game Pass.

Źródło: https://wccftech.com/bgs-the-transition-to-working-with-microsoft-was-very-smooth-expeditions-still-coming-to-fallout-76

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Fallout 76 Microsoft Xbox