Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.03.2021 20:28
Skarb narodów - Disney+
778V

Skarb narodów powróci. Disney zamawia produkcję i ujawnia pierwsze konkrety

Od lat czekamy na powrót serii „Skarb narodów” i Disney potwierdził przygotowanie nowej produkcji. Nie będzie to jednak kolejny film z Nicolasem Cagem w roli głównej. Teraz do akcji wkroczy Jess Morales i odcinkowa opowieść zadebiutuje na Disney+.

W latach 2004-2007 na wielkim ekranie zadebiutowały dwie części serii „Skarb narodów”. Historie o poszukiwaczu skarbów cieszyły się dużą popularnością, ale dopiero teraz otrzymaliśmy potwierdzenie rozwijania skromnego uniwersum.

Disney jednak nie zdecydował się na kolejny film – zamiast tego Mira Nair („Vanity Fair”) zajmie się reżyserią serialu, a scenariusz napiszą Marianna i Cormac Wibberleyowie (scenarzyści poprzednich części „Skarb Narodów”).

Serial składający się z 10 odcinków ma poruszyć kwestie tożsamości, wspólnoty, historycznego dziedzictwa i patriotyzmu. Cała opowieść zostanie przedstawiona z punktu widzenia Jess Morales, czyli dwudziestoletniej latynoski, która wraz z grupą znajomych wyrusza na przygodę życia, by odkryć tajemniczą historię swojej rodziny i znaleźć zaginiony skarb.

Na premierę przyjdzie nam zaczekać, ale jak widać Disney+ sięga po kolejne znane IP. Warto przypomnieć, że korporacja potwierdziła wczoraj podwójną premierę między innymi „Czarnej Wdowy”.

Źródło: https://deadline.com/2021/03/national-treasure-tv-series-reimagening-latina-lead-disney-plus-mira-nair-1234720950/

Tagi: Disney Disney+ Skarb narodów